Pracujem dovtedy, kým ma to baví

Pracujem dovtedy,      kým ma to baví

Článok z Trendu:

Život, ktorý má rada Klaudia Bednárová, riaditeľka jazykového centra the Bridge:

Kedy ste najproduktívnejšia?

Hoci často ponocujem, najproduktívnejšia som dopoludnia. Pijem kávu v pohode domova a robím veci, nad ktorými potrebujem rozmýšľať. Je to príjemný aj efektívny začiatok dňa. Všetko dôležité vybavím ráno a potom mám v práci pohodu a čas riešiť operatívu.

Čo vás okrem kávy dokáže prebrať?

Ak mám náročné obdobie, kombinácia horúcej sprchy, kávy a pohľadu z okna ma vie rýchlo postaviť na nohy. Káva samotná nie. Na mňa funguje tá chvíľa pohody. Unaveným ľuďom sa hromadí nielen práca, ale aj problémy a stres. Manažovať seba samu tak, aby som sa cítila dobre, je pre mňa základ k riadeniu druhých.

Preferujete auto alebo bicykel?

Bývam tak, aby som mohla chodiť všade čo najviac pešo. Auto používam len zriedka, obťažuje ma motať sa v premávke a hľadať miesto na zaparkovanie. To sa pre ten pocit slobody radšej o desať minút dlhšie prejdem.

Aké mobilné aplikácie používate?

Iba tie, ktoré potrebujem: Hopin, internetbanking, WhatsApp, Uber, Waze a e-mail. Nestresuje ma, že mám e-maily stále pri sebe, lebo notifikácie mám vypnuté. Ale keď potrebujem, tak som v obraze. Obľúbila som si aj hlasové správy, viac než SMS.

Darí sa vám zladiť pracovný a osobný život?

Nikdy som nemala pocit, že by som bola vorkoholička. Pracujem toľko, koľko treba. A niekedy len dovtedy, kým ma to baví. Robím s ľuďmi, ktorých si vážim, mám ich rada, a to sa potom robí ľahko. Ja som si založila jazykovú školu, keď som mala 28 rokov a bolo mi jasné, že to je záväzok, ktorý mi najbližších desať rokov pohltí čas a energiu. Bolo to moje rozhodnutie, ktoré so sebou prináša záväzky a zodpovednosť. Keby som mala pocit, že nerobím to, čo chcem, tak by som sa rozhodla zmeniť to.

Celý článok nájdete tu.

 

×
×

Cart