Enroll in our ongoing online or face-to-face courses without hesitation. Contact us today!

Len dlhé nohy už na úspešnú kariéru nestačia. Čo modelky nevyhnutne potrebujú okrem krásy?

<strong>Len dlhé nohy už na úspešnú kariéru nestačia. Čo modelky nevyhnutne potrebujú okrem krásy?</strong>

Čo má spoločné angličtina a súťaž krásy? Na prvý pohľad nič, no pravdou je, že bez kvalitne zvládnutého cudzieho jazyka sa v zahraničí dá presadiť len ťažko, a to platí o ktorejkoľvek profesii. Práve preto sme radi, že naša jazyková škola The Bridge môže už dlhoročne spolupracovať so súťažou Miss Slovensko a umožniť tak jej víťazkám lepší štart do kariéry.

Lepšia angličtina, lepšie možnosti

Ako vyzerá naša spolupráca? Víťazky projektu Miss Slovensko každý rok získajú možnosť absolvovať kurzy v našej jazykovke a posunúť svoju angličtinu na čo najvyššiu úroveň. Jazyková príprava, vďaka ktorej sa vo svete nestratia, im umožní lepšie sa pripraviť na kariéru v modelingu a ľahšie zdolať výzvy, ktoré ich v cudzojazyčnom prostredí čakajú.

Vedia, čo potrebujú

Či už si angličtinu len oprášia alebo začínajú takmer od nuly, každá absolvovaná hodina je prísľubom k širšiemu spektru možností v budúcnosti. Veľakrát k nám však prichádzajú budúce modelky, ktoré už angličtinu majú na veľmi vysokej úrovni. Samé si totiž uvedomujú, ako je zvládnutie cudzieho jazyka pre ne dôležité. Mnohé dievčatá majú už absolvované rôzne kurzy angličtiny a napríklad minuloročná víťazka Miss Slovensko Sophia Hrivňáková je dokonca absolventkou bilingválneho anglicko-slovenského gymnázia.

Základom je dobrá komunikácia – v angličtine

Samozrejme, dá sa to aj bez angličtiny. Ale skúste sa vžiť do kože človeka, ktorý si chce vyjednať lepšie podmienky a neovláda ani základné výrazy v jazyku, ktorým sa potrebuje dohovoriť. Plynulá komunikácia s fotografom a ďalšími ľuďmi nepostrádateľnými v modelingovom priemysle je teraz už takmer nevyhnutnosťou. V prípade, že je úroveň jazykových schopností veľmi nízka, doplatiť na to môžu najmä potenciálne nové hviezdy modelingu.

Súťaž krásy je nielen o výzore

To, aby boli u budúcej víťazky prítomné aj iné kvality než príjemný vzhľad, preto za samozrejmosť považuje aj riaditeľ súťaže Miss Slovensko Michael Kováčik. Svetové súťaže podľa jeho slov už dávno nie sú len o predvádzaní pekných tvárí či šiat. Práve komunikácia a prezentácia je pri jednotlivých skupinových besedách zahraničných delegátok veľmi dôležitá.

Ideál krásy neexistuje

„Už nehľadáme ideál krásy, hľadáme osobnosť! My hľadáme diverzitu, čiže rozmanitosť a rôznorodosť,“ uviedol Kováčik. Organizátori si teda už na prvých castingoch dávajú záležať na tom, aby súťažiace nevyberali len podľa „dĺžky nôh“. Tento prístup je už dávno prežitý. To, čo hľadajú, je komplexná a vyspelá osobnosť, ktorá má čo ponúknuť svojim budúcim zamestnávateľom. Zdá sa vám to povedomé? Áno, svet modelingu tvoria rovnakí profesionáli ako v iných odvetviach, a preto je angličtina dôležitá nielen vo svete politiky a biznisu, ale aj tam, kde je zdanlivo na prvom mieste krása.

Lepšiu angličtinu pre víťazky súťaže Miss Slovensko prinesieme aj tento rok, už teraz sa tešíme na ďalší ročník úspešnej spolupráce.

×