Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Výhody učenia angličtiny online

Výhody učenia angličtiny online

Náš svet je iný ako doteraz. COVID – 19 posunul hranice nášho komfortu. Učí nás vnímať hodnotu vecí, nad ktorými sme sa v rýchlom tempe každodennosti nestíhali nadchýnať. V kríze sme schopní rýchlejšie obnovovať dávne zručnosti a sypať zo seba nápady, ktoré môžu byť prospešné pre nás, našu firmu aj celú planétu.

V The Bridge nás zasiahol koronavírus na polceste k novej stratégii v učení. Príprave online kurzov sme sa venovali už dlhší čas. Dávali sme ju dokopy pre jedného veľkého klienta. Do online prostredia sme však skočili rýchlejšie a intenzívnejšie ako sme mysleli. Zároveň sme zistili, že schopní lektori vedia začať s onlinom prakticky okamžite. Bez náročnej dodatočnej prípravy či iných problémov.

Plusy a mínusy online učenia

Ak ste už niekedy premýšľali nad tým, ako sa naučiť po anglicky online, výhody kurzov cez internet pravdepodobne poznáte. Ten najväčší? ČasOdpadá vám premrhaných tridsať minút či hodinka, ktorú by ste bežne vyplytvali na dopravu (platí na obdobie mimo korona).
Navyše, z lekcie si môžete vytvoriť príjemný študijný rituál. Pripraviť si dobrú kávu alebo čaj, teritórium študovne rozvoňať sviečkou či vonným olejom, vhupnúť do poho teplákov, naladiť sa hudbou či spraviť čokoľvek, čo vo vás vyvoláva pohodu.
Ak vám v byte chýba pracovňa či vlastný kút, vyššie zmienené wellbeing predstavy pravdepodobne nahradí hurhaj, ozveny z telky, lomoz detí či ruch z kuchyne. Aj táto prekážka má svoje inovatívne riešenia. Napríklad v podobe plagátu na dverách s velikánskym nápisom: Nepokrikovať, študujem! 

Vysoké nároky na lektora

Najvýraznejšie nároky kladie príprava online kurzu na samotného lektora. Musí byť vyškolený v metodike a ovládať reč tela, bez ktorej ťažko odhadne náladu študenta. Zatiaľ čo v offline sa vie oprieť interpersonálne barličky (gestikulácia, mimika, tónu hlasu…), online preverí jeho ostražitosť a všímavosť. Práve tu sa prehlbuje priepasť medzi dobrým a zlým, skúseným a menej skúseným. Online kurz preverí aj medziľudský vzťah a väzby, ktoré dokáže učiteľ vytvárať so študentom. Hodiny prebiehajú zvyčajne ľahšie medzi dvojicou študent – pedagóg, ktorí sa navzájom poznajú. Lektor, ktorý vedie online hodiny, musí byť skrátka jedným slovom výborný.

Vyskúšajte is bezplatne online kurz

Zaujal vás nápad, ako sa naučiť anglický jazyk doma, no nie ste si istý, či tento spôsob učenia sadne v pohode aj vám? Aj našu riaditeľku Klaudiu Bednárovú ovládali spočiatku neisté pocity. „Pred online výučbou som v minulosti cítila rešpekt. Je iné byť so študentmi v priamom kontakte a iné, oveľa náročnejšie, facilitovať proces učenia sa v online prostredí.“ Po prvých týždňov onlinu však názor o 180 stupňov zmenila. Dnes si v škole jednotne myslíme, že online sa stane jedným z hlavným vyučovacích prístupov aj po tom, ako nás epidémia opustí.

Stále si neviete dosť dobre predstaviť, ako sa naučiť angličtinu doma a aké budete mať z „obrazovkového učiteľa“ pocity? Vyskúšajte si úvodný 15. minútový chat s našimi lektormi bezplatne a sami zistite, či sa online zapáči aj vámChat” s lektorom vám dohodne naša kolegyňa Radka, ktorú zastihnete mailom i telefonicky: kurzy@thebridge, Radka s vami všetko bezplatne a nezáväzne skonzultuje, vo všetkom vám poradí a na všetko odpovie.

Ako sa naučiť anglicky doma?

Takmer všetky bezplatné online kurzy prestížnych univerzít sú v angličtine. Ak sa potrebujete / chcete zlepšiť aj v angličtine, aby ste mohli v pohode študovať a diskutovať s ostatnými študentami zo sveta, kombinujte bezplatné univerzitné kurzy so štúdiom jazyka.
Náš lektor môže byť váš sprievodca a mentor, ktorý vám pomôže počas kurzu efektívnejšie študovať a zlepšovať si angličtinu. Zostaňme zdraví a využime tieto časy múdro a prospešne.

×