Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Myslel som si, že idem do Slovinska, prezradil náš lektor Ben. Teraz považuje Slovensko za svoj domov.

<strong>Myslel som si, že idem do Slovinska, prezradil náš lektor Ben. Teraz považuje Slovensko za svoj domov.</strong>

Jazyková škola, to nie sú len cvičenia a učebnice, sú to predovšetkým skúsení a kvalifikovaní lektori, vďaka ktorým sa už množstvu našich študentov otvorila brána do sveta angličtiny. A sú to nielen profesionáli vo svojom odbore, ale aj zaujímavíľudia, svetobežníci i svojrázne osobnosti. Spoznajte ich s nami lepšie.

Ben pochádza zo Spojeného Kráľovstva a predtým, ako začal učiť angličtinu, sa venoval úplne odlišnej profesii. Prečítajte si v našom rozhovore, prečo teraz Slovensko považuje za svoj druhý domov aj to, kedy mu lekcie angličtiny pripomínali postapokalyptický seriál.

Cnie sa ti niekedy za domovom?

Keďže tu žijem už takmer osem rokov, môj domov je Slovensko a áno, chýba mi, keď som naspäť v Británii!

Ako si sa dostal k učeniu angličtiny?

Toto je už moja druhá kariéra. Väčšinu svojho pracovného života som totiž strávil v armáde a už tam som zopárkrát prednášal. Keď som si potom uvedomil, že ešte nie som pripravený na dôchodok, prirodzene som si vybral učenie.

Koľko rokov už učíš angličtinu?

Takmer osem rokov, a všetky som strávil v the Bridge.

Ako si sa dostal do The Bridge?

Myslel som si, že idem do Slovinska a pomýlil som sa. Ale napokon to všetko dopadlo dobre!

Ktorú súčasť svojej práce máš najradšej?

Jednoducho rád trávim čas so svojimi študentmi, ideálne v triede. Všetci sú to dospelí ľudia, takže čo sa týka lingvistiky, môžem zájsť kamkoľvek – a to často vyvolá kopec smiechu. Učenie je práca, kde máte okamžitú spätnú väzbu a viete, kedy sa vám lekcia podarila. To je paráda.

Čo ti u študentov najviac lezie na nervy?

V minulosti to boli najviac skoré ranné lekcie konverzácie, na ktorých nikto v skutočnosti nechcel konverzovať. Zvykol som im hovoriť zombie hodiny. Teraz už ale máme silnejšiu kávu.

Aká je tvoja najlepšia vlastnosť a aká je tá najhoršia?

Mám naozaj rád, keď sa veci robia poriadne a nedokážem vystáť polovičnú robotu. To je aj dobré aj zlé, lebo to očakávam aj od ostatných.

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase?

Moje skutočné hobby je snaha byť o čosi viac „na dôchodku”, aby mi zostal čas aj na bicyklovanie či počúvanie hudby. A dúfam tiež, že sa mi v roku 2023 podarí dopozerať všetkých 100 najlepších filmov podľa rebríčka Britského filmového inštitútu. (Ale možno preskočím muzikály.)

Máte chuť zlepšiť si svoju angličtinu? Napíšte nám na kurzy@thebridge.sk alebo zavolajte na číslo +421 948 104 916 a možno vám sadne práve ten so sympatickou lektorkou Emmou.

×