4 rýchle tipy, ako si vybrať jazykovku

4 rýchle tipy, ako si vybrať jazykovku

Rozhodli ste sa, že sa (opäť) zapíšete do jazykového kurzu, ale máte strach, že nenaplní vaše očakávania?

Podobné situácie poznáme všetci. Ak sa obávate kupovať mačku vo vreci, tu je pár rád, ako si vybrať správny kurz!

Vecí, ktoré sa nám nemusia na jazykovej škole páčiť, môže byť viac – lektor a jeho štýl vyučovania, používané materiály, nesprávne zaradenie do triedy, prostredie školy či netransparentná cena. Zásadnou chybou býva totiž to, že si o škole zistíme málo informácií.

1.) Ideálne je začať web stránkou

Je bežné, že dobré školy na nej majú profily svojich lektorov, vrátane ich skúseností, špecializácie či referencií. Ak má škola stabilný lektorský tím, ktorí pre ňu pracuje dlhodobo a rád, potom je úplne prirodzené, že sa ním pochváli práve na webe.

2.) Dávajte si pozor na cenu

Informácia, ktorá zaujíma väčšinu nás je cena. Pri porovnaní cenových ponúk si však treba dávať pozor na dĺžku semestra aj na dĺžku hodiny. Niekde trvá semester tri mesiace, inde štyri, niekde hodina 45 minút, inde 60 minút. Ďalšia otázka znie, čo všetko je súčasťou ceny. V niektorých školách je to učebnica, v iných kuchynka s kávou a s čajom, prípadne oboje a niekde nič. Prípadne ešte musíte doplatiť registračný poplatok, alebo učebnice.

3.) Určite sa otestujte

Základom je a vždy aj bude kvalitný vstupný test, vďaka ktorému sa vyhnete zaradeniu do nesprávneho kurzu a vďaka ktorému bude lektor vedieť, ktoré sú vaše silné a slabé stránky. Dobrý test musí byť komplexný, zameraný nielen na gramatiku, ale aj počúvanie či čítanie. V dnešnej dobe viaceré školy používajú online testy, ktoré všetky tieto podmienky spĺňajú, alebo robia ústne pohovory.

4.) Navštívte školu osobne

Nájdite si kúsok času a vyberte sa do školy, o ktorej uvažujete, pozrieť. Každá dobrá škola sa poteší študentom, ktorí sa zaujímajú a radi vám odpovedia na všetky vaše otázky. Informácie o našej škole a pozvanie na skúšobné hodiny do the Bridge nájdete na stránke schoolwarming.eu.

Ak už máte jazykovú školu prevetranú zo všetkých strán, potom nie je nad čím váhať. Nech vám entuziazmus a energia študovať vydržia až do konca, kým ten váš jazyk nezvládnete 🙂 . A nezabúdajte, cieľom nie je cudzie jazyky ovládať, ale ich používať!

×
×

Cart