Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Uľahčite si cestu za zdokonaľovaním sa v angličtine!

Uľahčite si cestu za zdokonaľovaním sa v angličtine!

[:sk]

Ak ste sa už pevne rozhodli, že sa chcete naučiť angličtinu, už od začiatku by ste mali byť pripravení na to, že Váš čaká dlhá a niekedy i strastiplná cesta za poznaním. Rozhodne Vás však touto informáciou nechceme zastrašiť, práve naopak. Máme pre Vás zopár jednoduchých tipov, ktoré, ak sa ich budete držať, Vám túto cestu rozhodne uľahčia.

Upresnite si svoju motiváciu a túžbu

Je veľmi dôležité, aby ste sa vopred uistili, že sa skutočne chcete angličtinu naučiť. Pokiaľ sa úprimne netúžite v jazyku zlepšovať, budete sa zbytočne trápiť. Uistite sa, aká je Vaša hlavná motivácia, pretože iba tá Vám reálne pomôže vytrvať a ísť si pevne za svojimi cieľmi.

Zreálnite svoje požiadavky

Angličtinu sa za jednu noc nenaučíte. Ani za dve. Základom je nastaviť si reálne ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Pomalými, no istými krokmi zájdete ďalej a drobné ciele Vám pomôžu neustále sa posúvať. Zadajte si menšie úlohy, z dosiahnutých výsledkov sa tak môžete potešiť častejšie. Naučte sa za týždeň základnú zásobu praktických slovíčok alebo sa sústreďte jeden týždeň napríklad iba na výslovnosť alebo posluch.

Vyčleňte si čas na výučbu

Každý cudzí jazyk si vyžaduje veľa cvičenia a tréningu. Existuje niekoľko dostupných spôsobov, ako sa možno každým dňom zdokonaľovať v jazyku. Samozrejmosťou je komunikácia s ľuďmi, učiteľmi či priateľmi, no netreba opomenúť ani písanie v jazyku. Píšte listy, maily i svoje poznámky v angličtine, okrem toho, že sa Vám angličtina dostane ľahšie pod kožu, vyhnete sa i možným zlozvykom, ktoré si napríklad pri hovorovej reči neuvedomujete.

Ponorte sa do angličtiny!

Najlepšou cestou, ako sa naučíte myslieť v cudzom jazyku, je úplne sa doňho ponoriť. Čítajte v angličtine zo všetkých dostupných zdrojov, predplaťte si časopis, požičajte si anglickú knižku, počúvajte anglické nahrávky či rádio. Používajte jazyk pri komkoľvek, kto je schopný Vám rozumieť a ochotný Vás počúvať. Sledujte televízne programy v angličtine, obraz Vám totiž pomôže lepšie pochopiť hovorené slovo. Zapnite si titulky, písané slovo Vás utvrdí v tom, čo počujete.

Najlepšie na tom všetkom je, že sa naučíte správnu výslovnosť. Angličtina je vo viacerých kútoch síce rôzna a môžete tak ľahko pochytiť i všakovaké slangy či rozličnú výslovnosť, native speakeri Vám určite budú rozumieť. Naučíte sa taktiež rôzne frázy, ktoré znejú dobre iba vtedy, ak sú presné. Využite každú príležitosť na to, aby ste si precvičili speaking, writing či listening a čoskoro sa budete môcť tešiť z dosiahnutých výsledkov. Ktovie, vďaka Vašej vytrvalosti a usilovnosti to môžete dotiahnuť na úroveň ktoréhokoľvek native speakera a dokonca je možné, že sa Vám ho podarí i predbehnúť!

[:]