Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Tipy na učenie angličtiny I.

Tipy na učenie angličtiny I.

[:sk]Jedným zo spôsobov, ako sa učiť a precvičovať si angličtinu doma, je pozeranie a počúvanie videí napríklad na YouTube. Mnoho videí je krátkych, takže práca s nimi vám nezaberie viac než 15 minút. Ale i tu je potrebné nájsť si tie správne a účinné videá, a vedieť utriediť to množstvo, ktoré sa tam dá nájsť.

 

Ponúkam pár tipov pre začiatočníkov, ako s nimi pracovať tak, aby sa z toho nestalo len bezduché pozeranie, a aby nás potešil pokrok, ktorý vďaka nim spravíme:

 

  • Pozerajte len jedno, maximálne dve videá denne. Tých pár minút, pokiaľ budú pravidelné, úplne stačí. Tie, ktoré majú napríklad 45 minút, si pozrite raz za týždeň.
  • Zapisujte si minimálne, toto je aktivita na počúvanie a opakovanie po postavách vo videách.
  • Najlepšie je postupovať doradu, bez preskakovania.
  • Pozrite si ich dvakrát po sebe. Skúste si potom sami pre seba bez pozerania do poznámok zopakovať frázy a slovíčka, ktoré si pamätáte. Urobte to znova na druhý deň ráno.
  • Keď ste prešli všetkými časťami, pokojne sa vráťte k témam, ktoré sú vám najbližšie, a ktoré potrebujete najviac.

 

Learn English By Cartoon

Angličtina – konverzácia v kreslenej podobe, kde vás obrázky sprevádzajú konverzačnou angličtinou od základov. Odporúčam pozerať maximálne 2 videá týždenne, keďže sú dlhšie, aj niekoľkokrát po sebe. Po prvom prejdení slovíčok a fráz sa celá konverzácia spomalí a teda je i možnosť opakovať vety po postavičkách. 🙂

 

Level Beginner

Sledovaním týchto videí zvládnete základy angličtiny raz-dva. Ide o Angličtinu pre začiatočníkov s anglickou učiteľkou, ktorá všetko vysvetľuje veľmi podrobne, pričom to zároveň píše aj na tabuľu.

 

Level Elementary

A keď máme základy za sebou, prejdeme na Elementary, rovnako jednoduché, avšak používajú sa tu občas i celé vety.

 

Bonusom pri dvoch posledných seriáloch  je, že sú to samostatné ucelené kanály, takže keď si spustíte prvé video, vyskočí vám rovno zoznam ostatných lekcií napravo.

 

Pokračovanie tipov na ďalšie kanály nájdete v nasledujúcom blogu.

 

the Bridge[:]