Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Tip pre študentov – seniorov: Cvičenie posilní imunitu, zníži riziko infekcie, zlepší náladu

Tip pre študentov – seniorov:  Cvičenie posilní imunitu, zníži riziko infekcie, zlepší náladu

V The Bridge sa už niekoľko rokov intenzívne venujeme vzdelávaniu seniorov. Kurzy anglického jazyka vytvárame pre nich tak, aby im prinášali reálne pokroky v jazyku a zároveň príjemnú aktivitu, na ktorú sa tešia, pri ktorej si oddýchnu.

Dlhodobo sledujeme vplyv fyzického zdravia na schopnosť zapamätávať si nové vedomosti a celkovú schopnosť učiť sa. Pohyb je podľa výskumov Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied (pod vedením doc. MUDr. Barbary Ukropcovej, PhD.) elixírom pre telo aj pre mozog. Pravidelná pohybová aktivita zlepšuje podľa rôznych našich aj svetových výskumov schopnosť zapamätávať si nové veci a schopnosť učiť sa.

Pridajte sa k online tréningom SAV

Kolegovia z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied sa už niekoľko rokov venujú výskumu pohybovej aktivity na celkové zdravie človeka. V Centre pohybovej aktivity Biomedicínskeho centra SAV realizujú v rámci biomedicínskeho výskumu tréningové programy pre seniorov a pacientov.

Online tréningy pre začiatočníkov každý štvrtok

Od začiatku vypuknutia koronakrízy vysiela Centrum tréningy na svojom profile na Facebooku. Okrem sledovanej skupiny sa k cvičeniu môže pripojiť každý senior, ktorý by rád začal s online cvičením z pohodlia domova. Tréningové programy nájdete na Facebooku.

Od 14. mája 2020 spustilo Biomedicínske centrum aj špeciálne online tréningy pre začiatočníkov. Sú vhodné pre seniorov, ktorí pravidelne necvičia. Program je koncipovaný jednoducho a tak, aby ho zvládol každý cvičiaci.

Tréningy môžete sledovať každý štvrtok o 8.15 hod online na Facebookovom profile.

Prečo začať s cvičením?

  • už dva týždne obmedzenia pohybovej aktivity vedú k objektívne merateľnému poklesu fyzickej zdatnosti a k zhoršeniu metabolizmu
  • sedaví ľudia s nižšou fyzickou zdatnosťou majú vyššie riziko infekcií
  • zníženie výdaja energie v súvislosti s poklesom pohybovej aktivity vedie k zvyšovaniu telesnej hmotnosti – a k zvýšenému riziku obezity (Booth et al, Physiol. Reviews, 2017)
  • z dlhodobého hľadiska má sedavé správanie negatívne účinky na zdravie / podstatne zvyšuje riziko ochorení a znižuje kvalitu života.
  • pravidelná, stredne intenzívna pohybová aktivita stimuluje imunitné funkcie
  • aj u starších ľudí sa vplyvom pravidelného cvičenia znižuje riziko infekcie
  • stimuluje sa delenie lymfocytov (špecifických imunitných buniek)
  • telo začína produkovať látky, ktoré stimulujú imunitné funkcie, ako aj procesy fagocytózy (pohlcovania) mikroorganizmov

Zdroj: Biomedicínske centrum SAV

×