Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Študentka Slávka: „Keď som navštevovala iné kurzy angličtiny, chodila som ich prežiť a čakala som, kedy sa hodina skončí.“

Študentka Slávka: „Keď som navštevovala iné kurzy angličtiny, chodila som ich prežiť a čakala som, kedy sa hodina skončí.“

Slávka je ďalšou našou spokojnou študentkou. Angličtinu veľmi potrebuje v práci, no teší sa, že sa vďaka znalosti jazyka môže porozprávať aj so svojimi priateľmi. Prečítajte si jej skúsenosti s The Bridge.

Dobrý deň Slávka, čo vás motivovalo ku štúdiu angličtiny?

Hlavne práca, kedže pracujem pre americkú firmu. Ale aj keby som nepracovala, som vedec a všetok dostupný študijný materiál je v angličtine. Taktiež rada cestujem a je fajn sa vedieť dorozumieť. Máme veľa známych Slovákov, ktorí žijú v zahraničí a majú za partnerov neslovákov. Aj keď sú rôznych národností, najuniverzálnejším jazykom pre všetkých je práve angličtina. Je príjemné sa s nimi porozprávať, hlavne ak majú inú kultúru.

Ako ste sa vlastne dozvedeli o našej škole a prečo ste si vybrali práve The Bridge?

Dostala som to ako benefit v práci. Ale o štúdium angličtiny by som sa zaujímala aj bez toho, pre už spomínaný dôvod, že pracujem pre americkú firmu. 

Aký kurz ste si pre seba vybrali? Absolvovali ste ho osobne alebo v online forme?

Ja som začala kurz navštevovať v čase, keď už sme mali povinný home office, takže som nemala na výber, a absolvujem ho v online forme. Tým, že aj v práci riešim veľmi veľa vecí online, nemala som žiadne obavy.

Aké výhody vnímate v tom, že absolvujete štúdium online?

Áno, je super, že nemusím strácať čas cestovaním. Taktiež si nemyslím, že by online hodina nejakým spôsobom stratila na kvalite. A dokonca by som možno do budúcna, ak aj už nebude potreba byť v izolácií, radšej pokračovala v online forme. Možno aj bezpečie domova a známeho prostredia robí v podvedomí svoje. 🙂

Ako veľmi Vám progres v angličtine pomohol?

Ide to veľmi pomaly, mám veľa zlozvykov, ktoré bude ťažké odstrániť a jedinou cestou je sa neustále venovať angličtine. Progres vidím najmä v tom, že pri niektorých zlozvykoch sa už viem aj sama opraviť.

Stíhate sa štúdiu angličtiny venovať aj mimo lekcií, ktoré absolvujete? Ak áno, myslíte, že Vám to pomáha napredovať v jazyku rýchlejšie? 

Priznám sa že nie, väčšinou asi tak hodinu pred začatím hodiny si zbežne pozriem, čo asi budeme preberať, a keď dostaneme domácu úlohu, tú si spravím hneď ako hodina skončí, kým mám v pamäti učivo čerstvé a tiež viem, že mnohokrát by som sa neskôr ku tomu už nedostala.

Čo okrem klasickej výučby využívate? (napr čítanie kníh, pozeranie filmov, či používanie applikacií)

Asi by som sa k tomu nemala priznávať, ale nič okrem google translatora. Mám veľmi náročnú prácu a bohužiaľ, veľmi často idem na „kyslíkovy dlh“ a nemám príliš energiu sa venovať niečomu pomimo, a žiaľ týka sa to aj angličtiny. Čo mi je na druhej strane strašne ľúto. Snažím sa preto aspoň na hodinách nasať čo najviac.

A ako sa Vám pozdával váš lektor, ktorý Vás učil?

Som spokojná. 🙂 S Jankou sa dobre opracuje, je trpezlivá, vždy ma opraví ak spravím chybu, aj keď dokola robím tie isté chyby. Musím sa priznať, že keď som navštevovala iné kurzy angličtiny, chodila som ich prežiť a čakala som, kedy sa hodina skončí. Janka si vždy pripraví nejaké zaujímave témy a teraz ani neviem, ako tá hodina prebehne.

Je niečo, čo by ste chceli možno odkázať tým, ktorí po anglicky nevedia,
že prečo by to mali zmeniť?

Asi len to známe učiť sa, učiť sa, učiť sa. Aj keď to sama veľmi často nerobím, čo mi je ľúto. Ale to je jediná cesta, ako sa nelimitovať (môj prípad), pretože svet ponúka strašne veľa možností. 

Páčil sa vám rozhovor so študentkou Slávkou? Ste tiež študentom našej školy a radi by ste sa podelili o svoj príbeh? Neváhajte nám napísať na media@thebridge.sk, budeme sa veľmi tešiť na vaše skúsenosti! 🙂

×