Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Televízna redaktorka Lucia: „S mojou lektorkou sme sa nikdy nestretli osobne, online forma je pre mňa oveľa pohodlnejšia.“

Televízna redaktorka Lucia: „S mojou lektorkou sme sa nikdy nestretli osobne, online forma je pre mňa oveľa pohodlnejšia.“

Televízna redaktorka Lucia sa u nás učí angličtinu už od prvej vlny pandémie koronavírusu a online formu, na ktorú si počas lockdownu musela zvyknúť, by už nemenila. O tom, čo jej na online výučbe najviac vyhovuje a prečo pravidelne skúša kreativitu našej lektorky Mišky, sa dozviete v rozhovore.

Čo vás motivovalo k štúdiu angličtiny?

S angličtinou som sa prvýkrát stretla na gymnáziu a odvtedy sa jej s menšími prestávkami držím. Páči sa mi ako jazyk a dnes je aj nevyhnutnosťou. Využívam ju najmä počas cestovania, ale i vo voľnom čase, keď sledujem filmy, seriály, prípadne počúvam podcasty. 

Ako ste sa dozvedeli o našej škole a prečo ste si vybrali práve The Bridge?

O vašej škole mi povedala kamarátka. Veľmi ju chválila, takže som trošku zbystrila pozornosť. Nie však v pozitívnom zmysle, ale bola som skôr ostražitá. Veľkým chválam totiž veľmi neverím, kým danú vec alebo službu nevyskúšam na vlastnej koži. A keď v roku 2020 prišla pandémia, ja som prestala cestovať, angličtina v praxi mi veľmi chýbala, preto som si povedala, že je čas vás vyskúšať. 

Aký kurz ste si vybrali?

Angličtinu mám individuálne online formou. Keďže žijem pomerne nesystematický život a pravidelnosť ma nudí, preferujem individuálne hodiny, a to každý týždeň väčšinou v iný deň a iný čas. Zaujímavosťou je, že s mojou lektorkou sme sa nikdy nestretli osobne. Keď som totiž s angličtinou u vás začala, prvá vlna pandémie bola v plnom prúde a všetko sa presunulo do online priestoru. A keď sa potom na chvíľu opatrenia uvoľnili a mohli sme mať hodinu osobne, nechcela som. Online forma je pre mňa oveľa pohodlnejšia – môžem byť napríklad doma nenamaľovaná, v pyžame, ušetrím čas a nemusím hľadať parkovanie. 🙂 

Od vašej lektorky Mišky viem, že ste do istej doby v práci angličtinu výrazne nepotrebovali, no neskôr sa okolnosti zmenili. Bolo aj jedným z dôvodov, ktorý vás priviedol k štúdiu angličtiny u nás?

Angličtinu v práci, žiaľ, nevyužívam denne, ale z času na čas potrebujem s niekým urobiť rozhovor. Ak ide o niečo náročnejšie, ako napríklad minule rozhovor s americkým lekárom, je fajn sa naň vopred pripraviť s profesionálom. Veľmi mi to pomohlo. 

Bolo niečo, z čoho ste mali pred začiatkom štúdia obavu? Napríklad strach z rozprávania, alebo z toho, že nebudete rozumieť lektorovi?

Obavy z rozprávania mám ešte aj teraz, keď viem, že som sa počas týždňa nemala čas angličtine vôbec venovať a nemám ju takpovediac v uchu. 

A ako sa vám pozdáva vaša lektorka Miška?

Miška je profesionálka, snaží sa byť kreatívna, aby hodiny nevyzerali rovnako. Netrvalo dlho, aby zistila, že mňa stereotyp ubíja a rýchlo sa začnem nudiť. 🙂 Vie počúvať, je tiež otvorená témam a nápadom, s ktorými prídem aj ja. 

Je niečo, čo by ste chceli odkázať tým, ktorí po anglicky nevedia? Prečo by to mali zmeniť?

Už len to, že po anglicky nevedia, je dostatočný dôvod na to, aby urobili zmenu. 🙂 

Páčil sa vám rozhovor so študentkou Luciou? Ste tiež študentom našej školy a radi by ste sa podelili o svoj príbeh? Neváhajte nám napísať na media@thebridge.sk, budeme sa veľmi tešiť na vaše skúsenosti! 🙂

×