Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Študentka Erika: „To, čo je v nás, nám nikdy nikto nemôže vziať. Je to trvalá hodnota, ktorá nevymizne.“

Študentka Erika: „To, čo je v nás, nám nikdy nikto nemôže vziať. Je to trvalá hodnota, ktorá nevymizne.“

Aj keď si naša študentka Erika našu školu nevyberala sama, už na lekcie angličtiny v The Bridge nedá dopustiť. Prečo sa teší na každú hodinu, akým spôsobom sa k nám dostala a čo jej štúdium u nás prinieslo? Prečítajte si v našom rozhovore.

Erika, čo vás motivovalo k štúdiu angličtiny?

Tých motivácií bolo viacero. Tou prvou bola moja mladšia dcéra, ktorá už ako trinásťročná začala z vlastnej iniciatívy študovať v jazykovej škole. Keď mala sedemnásť rokov, získala certifikát IELTS – úroveň C1. Dlho ma nabádala, aby som to toho išla aj ja. Vraj, ako budem za ňou chodiť do Británie, keď tam raz bude žiť? 🙂 Jej sen sa stal skutočnosťou a jedného dňa, dva týždne po maturite, do tej Británie naozaj odišla. Momentálne už dva roky žije, študuje na univerzite a pracuje v Londýne.

Následne som zistila, že mi zostáva trochu viac voľného času, ako by som chcela. Tak som sa teda definitívne rozhodla, že je najvyšší čas sa posunúť dopredu a začať na sebe pracovať. Motivovala ma aj moja vlastná túžba obohatiť svoj život niečím novým.

Kde ste sa začali učiť angličtinu?

Na kurz angličtiny som sa najskôr prihlásila v mojom okresnom meste. Trval iba 3 mesiace, lebo sa prerušil z dôvodu pandémie a už sa neobnovil.

Ako ste sa dozvedeli o našej škole a prečo ste si vybrali práve
The Bridge?

Približne pol roka na to, ako skončil môj prvý kurz, prišla od môjho zamestnávateľa ponuka navštevovať kurz angličtiny v spoločnosti, kde pracujem. Túto ponuku som s veľkým nadšením privítala a prihlásila som sa. Vôbec som vtedy ešte nevedela, ako to bude celé prebiehať. Vašu školu vybral môj zamestnávateľ a podľa môjho názoru urobil veľmi dobrý výber.

Absolvovali ste kurz osobne alebo v online forme?

Kurz v The Bridge, ktorý stále prebieha, absolvujem iba v online forme.

Keď to porovnáte s kurzom, ktorý ste predtým absolvovali osobne, tak ako to vnímate? Ktoré vyučovanie sa vám pozdávalo viac? 

Veľa ľudí uprednostňuje osobný kontakt. Ja tiež, ale doba je taká aká je. Nedá sa to celkom objektívne porovnávať. V on-line priestore je viac možností byť kreatívny, výučba je pestrejšia a rozmanitejšia. Veľmi ma to takto baví, je to zábavnejšie. A v neposlednom rade mám v domácom prostredí vytvorené 100% podmienky na štúdium, takže je to všetko v poriadku. 😊

A hľadali ste náhradné možnosti štúdia angličtiny vo vašom meste? Podarilo sa Vám nájsť nejaké možnosti študovať napriek pandémii? 

Inú možnosť v mojom meste som nehľadala, nakoľko sa v mojej práci už „niečo rysovalo“ a vedela, som, že budem mať možnosť sa tam vzdelávať. Len som ešte nepoznala všetky detaily. Ale snažím sa doma priebežne si všetko neustále opakovať. Čítam si rôzne články alebo si robím gramatické cvičenia. A píšem si v angličtine s mojou dcérou, ktorá žije v Londýne. 😊  Dá sa toho nájsť veľa, aby bol človek aktívny a nezaháľal.

Mali ste obavu o kvalitu, keď ste sa dozvedeli, že kurz sa presunie do virtuálneho sveta?

Obavy som nemala žiadne. Nevedela som sa dočkať, kedy to začne, lebo nikdy pred tým som sa s online vyučovaním nestretla. Tento spôsob výučby mi maximálne vyhovuje, ponúka veľa možností učiť sa nové veci aj v online priestore.

Ako veľmi vám progres v angličtine pomohol?

To, že som sa začala v angličtine vzdelávať a snažím sa v nej napredovať,  mi otvára nové a nové možnosti komunikácie, vzhľadom na moju pracovnú pozíciu v spoločnosti, v ktorej pracujem. Dokážem zvládnuť stručné rozhovory s mojím anglicky hovoriacim nadriadeným. V angličtine už zvládam písomnú komunikáciu so zahraničnými dodávateľmi našej spoločnosti a tým môžem efektívnejšie plniť moje pracovné povinnosti.

A v neposlednom rade, môžem sa občas porozprávať s priateľmi mojej dcéry, keď máme videohovory.  🙂

Bolo niečo, z čoho ste mali pred začiatkom štúdia obavu? Naplnila
sa a museli ste sa s ňou popasovať, alebo to prebehlo nakoniec hladko? 

Rešpekt som mala, aj stále mám, najmä sama pred sebou.  Nakoľko angličtina je môj druhý cudzí jazyk (už 15 rokov aktívne praktizujem v práci taliansky jazyk – na dennej báze), mala som troška obavy, že sa mi to bude miešať. A je to veru tak… 🙂 Mieša sa. Ale myslím, že je to úplne prirodzené a pracujem na sebe najlepšie, ako viem. Potrebujem troška viac času a ono sa to zlepší. Verím si.

A ako sa Vám pozdával náš lektor, ktorý Vás učí?

Lektorka Andrejka Záhumenská je absolútna profesionálka. Je úžasne komunikatívna – používa iba angličtinu, čím nás motivuje oveľa viac premýšľať. Je spoľahlivá, veľmi zodpovedne a objektívne pristupuje ku každému študentovi v skupine. Vždy je maximálne dobre pripravená. Každá lekcia ubehne veľmi rýchlo, nakoľko lektorka je veľmi kreatívna a vymýšľa rôzne aktivity. Výučba je zábavná – nazvala by som to „škola hrou“. Žiadna nuda. Na každú ďalšiu lekciu sa teším, zatiaľ som žiadnu nevynechala. Domáce úlohy sú zaujímavé, tak sa pravidelne pripravujem.

Je niečo, čo by ste možno chceli odkázať tým, ktorí po anglicky nevedia? Prečo by to mali zmeniť?

Nikdy nie je neskoro začať, ani vo vyššom veku. Či už je to nový jazyk, alebo čokoľvek iné. Pretože to, čo je v nás, čo vieme, ako zlepšujeme svoju vlastnú osobnostnú kvalitu sami pre seba, nám nikdy nikto nemôže vziať. Je to trvalá hodnota, ktorá nevymizne.

A to nás robí šťastnejším a lepším človekom. Lebo sa cítime dobre…

Páčil sa vám rozhovor so študentkou Erikou? Ste tiež študentom našej školy a radi by ste sa podelili o svoj príbeh? Neváhajte nám napísať na media@thebridge.sk, budeme sa veľmi tešiť na vaše skúsenosti! 🙂

×