Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Na pracovnom pohovore zaváži aj jazykový certifikát!

Na pracovnom pohovore zaváži aj jazykový certifikát!

Odlíšiť sa môžeš jazykovým certifikátom!

Znalosť anglického, či iného svetového jazyka si dnes do životopisu môže napísať každý. A každý tak aj robí! Uchádzač o prácu sa preto logicky pýta: Ako sa môžem v tomto bode odlíšiť od ostatných? Odpoveď je síce jednoduchá, ale jej realizácia v praxi má dlhodobejší charakter. Odpoveď totiž znie: Odlíšiť sa môžeš jazykovým certifikátom!

Certifikát ako dôkaz

Jazykový certifikát je nespochybniteľným, ale najmä všeobecne uznávaným dôkazom toho, že vaša angličtina či iný jazyk má svoju pevne podchytenú úroveň! A nie je tajomstvom, že držitelia certifikátov sú pre zamestnávateľa oveľa atraktívnejší. Nehovoriac o tom, že pre solídnu prácu v zahraničí, respektíve pre ďalšie vysokoškolské štúdium v cudzine, je papier absolútne nevyhnutný.

Druhov jazykových certifikátov je niekoľko, pričom k najprestížnejším patria certifikáty z Cambridge. Okrem všeobecnej angličtiny, môžu úspešní absolventi skúšok z Cambridge získať aj certifikáty zamerané na obchodnú angličtinu (BEC), respektíve na právnickú angličtinu (ILEC). Zamestnávatelia v niektorých konkrétnych odvetviach totiž vyžadujú jazykové znalosti nad všeobecný rámec.

Hoci pre získanie certifikátu dnes nie je nutné absolvovať aj prípravný kurz, návšteva kurzu výrazne zvyšuje šance uspieť na skúškach. Tie sú totiž náročné nielen obsahovo, ale aj finančne. Záujemcovia o certifikát by ich preto nemali podceňovať, ale naopak, snažiť sa v nich uspieť čo najlepšie. Výsledné skóre je totiž rozhodujúce aj pre budúceho zamestnávateľa.

Chcete patriť k vyvoleným?

Jazykový certifikát predstavuje na pracovnom pohovore veľké plus! Od konkurencie vás pritom odlíši zaručene. Z účastníkov jazykových kurzov na Slovensku si totiž v súčasnosti urobí certifikát len necelé jedno percento!

Príďte 25. – 26. februára na 6. ročník veľtrhu práce Profesia days, ktorý organizuje portál Profesia.sk. Navštívte aj stránku veľtrhu, aby ste vychytali všetky výborné tipy ako si vylepšiť životopis, získať informatívny certifikát z jazyka alebo IT zručností či pripraviť sa na pohovor. Otestujte sa pomocou praktického testu TrackTest, ktorý vám pomôže rýchlo zistiť úroveň vašej angličtiny. V jednoduchej online aplikácii zistíte, ako ste na tom so svojou anglickou gramatiku, čítaním i počúvaním. Prihláste sa prostredníctvom stránky Profesia days v programe cez sekciu „Cudzie jazyky“, alebo priamo cez tento link a získajte tak certifikát z jazyka, ktorý si môžete po dokončení testu stiahnuť vo formáte pdf.

Ak máte záujem o získanie medzinárodne akceptovaného certifikátu z jazyka na úrovni B2/C1, v the Bridge vám radi poradíme, ktorý by bol zo širokej ponuky pre vás ten pravý. Nikdy neviete, možno práve jeden papier bude vaším kľúčom k získaniu vysnívanej práce. Tak poďte do toho!