Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Máme vlastný podcast! The Bridge On Air

Máme vlastný podcast! The Bridge On Air

Čas. To je odpoveď, ktorú dostanem najčastejšie keď zo študentami hovorím o tom, čoho by na učenie sa angličtiny potrebovali viac. Ja si myslím, že je našou úlohou ako školy vytvárať priestor, podmienky a dávať do rúk našim študentom a lektorom funkčné nástroje na zlepšovanie sa v angličtine. Podcasty patria k jedným z týchto nástrojov. 

Je to výborný spôsob ako sa nielen dozvedieť niečo nové, zlepšiť angličtinu a ušetriť čas, dá sa pri nich robiť čokoľvek iné. Ja počúvam teraz oveľa častejšie, najmä počas svojich prechádzok. Nie je nič lepšie, ako sa prejsť a vypočuť si niečo zaujímavé, pol hoďka ráno, cez obed, alebo večer pred spaním prinesie aj veľa iných benefitov ako zlepšenú angličtinu. 

Podcastov je veľmi veľa. Aj veľmi dobrých je veľmi veľa. Našou ambíciou je priniesť zaujímavé počúvanie v angličtine o ľuďoch, ktorí žijú na Slovensku. Úlohou nášho podcastu nie je učiť angličtinu, ale pomôcť vám vytvárať si zvyk ju používať. 

Pre tých z vás, ktorí to s počúvaním ešte nemajú také ľahké, sme pripravili jednoduché cvičenia pred počúvaním a po ňom. Cieľom je uľahčiť vám počúvanie a dať možnosť si niektorú slovnú zásobu osvojiť vopred. Nie je tam preložené všetko, lebo nie je cieľom naučiť sa naspamäť celý podcast. 

Vypočujte si podcast v angličtine aj viackrát. Hoci to chce odhodlanie, 2-3 prechádzky počúvať ten istý obsah, skúsenosti študentov hovoria, že každým ďalším počúvaním objavíte niečo nové😊. Nakoniec si urobte aj zvyšné cvičenia a uvidíte, či ste zachytili z podcastu podstatu. 

Niečo nové sa dozviete, niečo nové sa naučíte a môžete ísť ďalej. Dôležitejšie ako preložiť si každé slovíčko je mať z aktivity radosť a vybudovať si návyk. To ostatné potom príde samo. 

Prajem príjemné počúvanie. 

Klaudia Bednárová, riaditeľka The Bridge

Prvý podcast máme pre vás už pripravený na vašich obľúbených podcastových platformách!

The Bridge On Air na Spotify

The Bridge On Air na Google Podcast

The Bridge On Air na Apple Podcast

×