Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Lektorka Giada: Niektorí ľudia si myslia, že keď sa raz za týždeň ukážu na hodine, nejakým zázrakom sa z nich stanú native speakri.

Lektorka Giada: Niektorí ľudia si myslia, že keď sa raz za týždeň ukážu na hodine, nejakým zázrakom sa z nich stanú native speakri.

Jazyková škola, to nie sú len cvičenia a učebnice, sú to predovšetkým skúsení a kvalifikovaní lektori, vďaka ktorým sa už množstvu našich študentov otvorila brána do sveta angličtiny. A sú to nielen profesionáli vo svojom odbore, ale aj zaujímaví ľudia, svetobežníci i svojrázne osobnosti. Spoznajte ich s nami lepšie.

Giada pochádza z Florencie, no už desať rokov žije v zahraničí. Rada sa učí cudzie jazyky, a to je dôvod, prečo odišla z Talianska a rozhodla sa spoznávať svet aj rôzne kultúry. Žila v Maroku, Katare, Spojených arabských emirátoch, Malajzii, Vietname a Španielsku. Momentálne žije a pracuje na Slovensku. V rozhovore sa dozviete nielen to, čo ju k nám priviedlo.

Povedz nám viac o tvojom domove.

Milujem moje rodné mesto aj moju krajinu a z času na čas rada tam rada znovu pobudnem, avšak už približne desať rokov žijem v zahraničí. Prvýkrát som odišla v roku 2013, keď som sa presťahovala do Maroka študovať arabčinu, a odvtedy neustále cestujem z miesta na miesto..

Cnie sa ti niekedy za domovom?

Veľmi mi chýba moja rodina a priatelia, ale teraz, keď bývam znova v Európe, sú veci oveľa jednoduchšie.

Ako si sa dostala k učeniu angličtiny?

Vždy ma zaujímali jazyky a lingvistika (vlastne som väčšiu časť života študovala mŕtve jazyky). Angličtinu som začala učiť, keď som sa presťahovala do Maroka jednoducho preto, že v tomto odbore bolo ľahké nájsť prácu. A čoskoro som si uvedomila, že ma to vlastne baví! V učení sa cudzích jazykov aj v ich vyučovaní je niečo naozaj silné, a pri lingue france, akou je angličtina, to platí dvojnásobne. Ak by som sa nenaučila po anglicky, nikdy by som nezískala prístup k mojim obľúbeným knihám a mysliteľom… a ani by som nespoznala môjho partnera!

Koľko rokov už učíš angličtinu?

Učím už približne desať rokov, z toho asi dva roky v The Bridge.

Ako si sa dostala do The Bridge?

Hľadala som miesto online lektora a narazila som na inzerát. Po pohovore ma spýtali, či som ochotná presťahovať sa na Slovensko, a vtedy som si pomyslela: „Prečo nie?“.

Kde si pracovala predtým?

Pracovala som pre mnoho rôznych jazykových centier a univerzít v Maroku, Veľkej Británii, na Blízkom východe, v Malajzii, Vietname a Španielsku, ale The Bridge milujem, je to najlepšia škola, pre ktorú som kedy mala možnosť učiť.

V čom je podľa teba škola The Bridge iná ako tie ostatné?

Existuje tu istá úroveň dôvery a úcty, akú som na svojich predchádzajúcich pracoviskách nikdy nezažila. Klaudia a Andrea sú veľmi empatické a skutočne sa o nás zaujímajú ako o jednotlivcov. A tiež mám veľmi rada mojich študentov, pretože väčšina z nich je neuveriteľne zaujímavá.

Ktorú súčasť svojej práce máš najradšej?

Určite budovanie vzťahov so študentmi, ich spoznávanie, to, že sa od nich viem veľa naučiť a na oplátku im pomôcť v tom, aby oni dosiahli svoje ciele.

Čo ti u študentov najviac lezie na nervy?

Keď študenti nie sú ochotní pracovať, považujem to za veľmi frustrujúce. Niektorí ľudia si myslia, že keď sa raz za týždeň ukážu na hodine, nejakým zázrakom sa z nich stanú native speakri.

Aká je tvoja najlepšia vlastnosť a aká je tá najhoršia?

Teší ma, že dokážem byť veľmi otvorená a samej seba sa často pýtať, čo môžem urobiť pre to, aby som bola lepším človekom. Na druhej strane, nepáči sa mi, že často podľahnem neistote a nemám dosť sebavedomia.

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase?

Milujem čítanie a písanie a rada venujem svoj čas „mindfulness“ technikám ako sú joga a meditácia. Tiež rada jazdím na kolieskových korčuliach a tancujem.

Máte chuť zlepšiť si svoju angličtinu? Napíšte nám na kurzy@thebridge.sk alebo zavolajte na číslo +421 948 104 916 a možno vám sadne práve jeden z kurzov so sympatickou lektorkou Giadou.

Foto: Jana Mišíková, Zdroj: archív The Bridge, archív Giada Cortese

×