Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Lekárka Martina: „Hodiny mi dodali istotu v rozprávaní, zbavili ma stresu, že zrazu nebudem vedieť rýchlo odpovedať na otázky.“

Lekárka Martina: „Hodiny mi dodali istotu v rozprávaní, zbavili ma stresu, že zrazu nebudem vedieť rýchlo odpovedať na otázky.“

Martina sa u nás už dlhšie zdokonaľuje vo všeobecnej angličtine, no svoj individuálny kurz využila aj pri špeciálnej príležitosti, ktorá sa jej naskytla v práci. Prečítajte si rozhovor, v ktorom sa dozviete, ako to napokon zvládla a vďaka čomu môže nazvať svoju lektorku Mišku rodinnou učiteľkou angličtiny. 🙂

Čo vás motivovalo ku štúdiu angličtiny?

Angličtinu sa učím priebežne od strednej školy, baví ma to a zároveň je to v dnešnej dobe nevyhnutnosť pri práci aj cestovaní.

Ako ste sa dozvedeli o našej škole a prečo ste si vybrali práve
The Bridge?

Skúšala som viacero jazykových škôl a vašu jazykovú školu som našla na internete. Mali ste dobré recenzie, tak som ju vyskúšala a jednoznačne som bola najspokojnejšia. 

Aký kurz ste si vybrali?

Najskôr som navštevovala skupinový kurz všeobecnej angličtiny, neskôr som na doporučenie vašej lektorky Dagmar Lidayovej skúsila individuálny kurz.

Tak ako všetci naši študenti, aj vy aktuálne študujete online. Ako vnímate túto formu výučby?

Kurzy som navštevovala najskôr priamo u vás, no teraz sa kvôli epidemickej situácii učím online a úplne mi to vyhovuje. Ušetrím čas na cestovanie a kvalita výučby sa tým neznížila.

Od vašej lektorky Mišky vieme, že ste sa u nás pripravovali aj na jednu špecifickú udalosť, pri ktorej ste potrebovali mať výborne zvládnutú angličtinu. Prezradíte nám o tom viac?

V práci som bola oslovená, aby som prednášala zahraničným študentom medicíny a v tomto ohľade som potrebovala doplniť svoje vedomosti – odborné pojmy a ich správnu výslovnosť. Okrem toho bola Miška mojim prvým „poslucháčom“. Všetkých 5 prednášok som jej odprednášala, ona ma trpezlivo a so záujmom vypočula, opravila mi prípadné chyby, upozornila ma na chyby vo výslovnosti a zároveň mi dala rady aj ako skúsená učiteľka, za čo som jej nesmierne vďačná.

A ako nakoniec vaša prezentácia dopadla?

Prednášky som úspešne zvládla – aj vďaka Miške.

Do akej miery vašu prezentáciu ovplyvnilo to, že ste sa venovali zlepšeniu svojej angličtiny aj predtým?

Hodiny s Miškou mi dodali istotu v rozprávaní, zbavili ma stresu, že zrazu nebudem vedieť rýchlo odpovedať na otázky, čo pri prednášaní dodá sebadôveru.

Bolo niečo, z čoho ste mali pred začiatkom štúdia obavu?

Miška je veľmi príjemná, strach z rozprávania a taká tá neurčitá obava „aké to bude“, ktoré som mala pred prvou spoločnou hodinou, opadli hneď na začiatku.

A ako sa Vám pozdáva Vaša lektorka Miška? 🙂

Na spoločné hodiny sa veľmi teším. Aj keď ich väčšinou mávam po nočnej službe, Miška ich vie urobiť zaujímavé, takže ani neviem ako ubehnú. V podstate je to taký priateľský hodinový rozhovor, pri ktorom sa vždy niečo naučím. Teraz k nej začal chodiť na hodiny aj môj manžel, takže je to už naša rodinná učiteľka angličtiny.

Páčil sa vám rozhovor so študentkou Martinou? Ste tiež študentom našej školy a radi by ste sa podelili o svoj príbeh? Neváhajte nám napísať na media@thebridge.sk, budeme sa veľmi tešiť na vaše skúsenosti! 🙂

×