Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Blogerka Naty Žúreková: „Z online výučby angličtiny mám super pocit! Je to efektívne a hlavne pohodlné.“

Blogerka Naty Žúreková: „Z online výučby angličtiny mám super pocit! Je to efektívne a hlavne pohodlné.“

Rozprávali sme sa s našou študentkou Naty Žúrekovou, ktorá si u nás svoju angličtinu zdokonaľuje už niekoľko mesiacov. Pýtali sme sa jej, ako sa jej v učení darí a čo pre vás najbližšie chystá na svojom úspešnom blogu www.kvaskovanie.sk .

Naty ako sa máš? Ako tráviš tieto dni? 

Ahojky, ďakujem, mám sa dobre. V tieto ťažšie dni sa stále snažím pripomínať si, koľko dobra v živote mám, myslieť pozitívne a vymýšľať stále niečo nové pre seba aj pre followerov. Rozptýliť ich negatívne myšlienky a zároveň aj svoje. 🙂

Veľmi dobre poznáme tvoju slabosť pre chutné (nielen kváskové) dobroty. 🙂 Zvykneš sa v kuchyni inšpirovať aj v zahraničných receptoch a pečieš podľa nich? 

Ja sladké prudko môžem. Mám doma veľa kníh. Zahraničných aj slovenských. Rada totiž v knihách listujem a pozerám sa na fotky jedla. Ale málokedy sa stane, že upečiem podľa knihy. Idem veľmi pocitovo. Som známa tým, že u mňa vymýšľa hlad.  Keď som hladná, sypem recepty z rukáva akoby nič. 🙂 Zväčša ma zaujme nejaká moja vymýšľanina natoľko, že sa dám do realizácie.

zdroj: archív N.Ž.

Čo pečieš úplne najradšej? 

Fííí, no to je ťažké určiť jednoznačne. Asi to, na čo mám v danej chvíli najviac chuť  Pečiem niekoľkokrát do týždňa chlieb aj pečivo. Koláče a sladké tiež… Snažím sa totiž vyhýbať kupovaným výrobkom, preto sa u mňa doma toľko pečie. Dôležitá je pre mňa láska, ktorú do pečenia vkladám, relax, ktorý ma prípravou sprevádza a dobrodružstvo, ktoré je stále to isté aj po rokoch – či to vyjde a či sa to dobre upečie.

A ako pokračuješ so štúdiom angličtiny? 

Noooooo, snáď lektorka by vedela povedať objektívnejšie, no jej prístup ma vždy motivuje. Je skvelá. Veľmi chápavá a trpezlivá. V konečnom dôsledku vidím na sebe pokrok. Kedysi som si totiž v hlave prekladala slovíčko za slovíčkom. Ale napríklad dnes sa mi na hodine stalo, že ma toto prekladanie skôr brzdilo. Keď som vypla v sebe slovenčinu, rozprávala som plynulo. Až som sama seba prekvapila, čo sa to deje. 

Toto zrejme trápi viac ľudí. Bolo to “prepnutie” vedomým rozhodnutím, alebo sa to zrazu stalo? Vieš poradiť druhým, ako na to? 🙂 

Prestanem premýšľať nad tým, čo by som chcela povedať. Nejdem slovíčko za slovíčkom v slovenčine. Akonáhle by som to urobila, stratila by som niť a zasekla by som sa. Vrátim sa preto radšej na začiatok vety a v angličtine sa snažím povedať všetko dostatočne rýchlo – nedať slovenčine v mysli šancu 🙂 Ide to! A čím viac to skúšam, tým viac sa to darí. Znie to možno zvláštne, ale mne to funguje. 🙂

Čo bolo tvojou motiváciou k tomu, aby si sa začala učiť angličtinu? 

Vieš čo, bolo to pre viac faktorov. Kedysi, pred 12 rokmi, som študovala angličtinu na výške a „huba“ mi šla perfektne. Ale 12 rokov aktívneho nepoužívania a zakrpatievania mozgu na materskej urobilo svoje a reálne som si uvedomovala, že všetka ta investícia v mladosti išla do povetria. Zároveň, v dnešnej dobe bez angličtiny… to ide ťažko. 

Zaujalo ťa na našej škole niečo špeciálne? Prečo si si vybrala práve nás? 

Asi intuícia. Pozerala som viaceré jazykové školy, no k vám na stránku som sa stále vracala. Tak asi znamenie. 

zdroj: archív N.Ž.

My študentom v rámci učenia radíme, aby jazyk čo najviac používali aj v praxi. Darí sa ti to? Ako využívaš angličtinu v každodennom živote? 

S deťmi. 🙂  Majú dištančné vyučovanie a ich učenie angličtiny dosť pokrivkáva, tak s nimi  zároveň každý deň pozriem aspoň jedno video v angličtine – Peppa pig s deťmi napríklad, ale aj rôzne iné. A snažím sa čítať na internete v angličtine, aby som ju mala nielen v ušiach, ale aj v očiach.

Aký máš pocit z online vyučovania

Skvelý. Vždy som sa toho bála a veľmi som tomu neverila. Myslela som si, že vyučovanie z domu ma hneď omrzí a nebude to také efektívne. Ale je to efektívne a čo je ešte lepšie, je to hlavne pohodlné. 

Mala si z niečoho pred štartom kurzu obavu?

No jasné, že mala! Keď som sa dozvedela, kto bude mojím lektorom, a že to nie je Slovenka, triasla som sa ako osika, že ako ja jej budem len rozumieť a že to bude trapaaaas.

A ako to nakoniec dopadlo? Rozumeli ste si? 🙂 

Áno, moja lektorka Katie je veľmi trpezlivá. Prvú hodinu som sa “hľadala” technicky, doteraz som nebola na takýto spôsob výučby zvyknutá. Aj stres z porozumenia robil svoje. Mala som dosť trému, čo si o mne pomyslí a že to bude hlúpe stále hovoriť „I don’t understand“. Ale myslím, že práve na toto sú vaši lektori dobre pripravení, pretože som sa počas hodín veľmi rýchlo uvoľnila.

zdroj: archív N.Ž.

Ako prebieha tvoj kurz angličtiny? 

Vždy je venovaný nejakej veľmi zaujímavej téme. Začala som sa tešiť na každú hodinu, pretože lektorka ma naučí nielen niečo nové v gramatike a slovíčkach, ale rozoberieme tému, ktorá ma rozvinie aj v mojom rozhľade – téma umelej inteligencie, enviromentálne témy, financie a spoločnosť… skvelé je to! 

Kto je tvoj lektor v The Bridge a čo na neho hovoríš? 

Katie a je naozaj super trpezlivá. 

A na aké novinky sa môžu tešiť tvoji fanúšikovia najbližšie?

Mať v dnešnej dobe plány je trúfalé, no s určitosťou viem, že sa plánujem držať zubami-nechtami dobrej nálady a vymýšľať spontánne pre seba a ľudí aktivity, ktoré nám pomôžu v živote k väčšej radosti, spokojnosti, uvoľnenosti. Oplatí sa sledovať ma, moje nápady bývajú niekedy dosť spontánne, ale o to viac od srdca. 

A okrem spontánnych prekvapení si Naty pre všetkých pripravila aj Veľkú veľkonočnú súťaž o 60 cien! Jednou z nich je kurz v našej jazykovej škole The Bridge podľa vlastného výberu v hodnote 270€, tak neváhajte a zapojte sa! Držíme vám palce! 🙂

Páčil sa vám rozhovor so študentkou Natáliou? Ste tiež študentom našej školy a radi by ste sa podelili o svoj príbeh? Neváhajte nám napísať na media@thebridge.sk, budeme sa veľmi tešiť na vaše skúsenosti! 🙂

×