Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Ako si vybrať správny kurz angličtiny

Ako si vybrať správny kurz angličtiny

Pri výbere jazykovej školy porovnávajte tieto faktory:

1.) Dĺžka kurzu

Ak je kurz krátky hrozí Vám vysoké riziko neustálej zmeny ľudí v skupine, čo v praxi znamená vysvetľovať často krát tie isté veci dokola a prudko to znižuje efektivitu štúdia.

2.) Cena

Nízka cena nemusí nevyhnutne znamenať lacný kurz. Treba si dať pozor na dodatočné poplatky, dĺžku a počet hodín v kurze.

3.) Knihy

Sú v cene? Koľko budete musieť doplácať k cene kurzu?

4.) Lektori

Nie je iba dôležité, aby škola mala „native speakrov“. Veľmi dôležité je, aby boli lektori šikovní a kvalifikovaní. Spýtajte sa v škole ako vyberajú a vzdelávajú svojich lektorov.

5.) Testovanie

Ani topánky si nekupujete podľa farby, ale podľa čísla. Ak škola nezistí poriadne čo viete/neviete, sotva Vás môže kvalitne učiť. Objektívne vstupné, priebežné i záverečné testovanie je dôležité. Vedieť čo viete a čo všetko ste sa počas kurzu naučili zaujíma každú kvalitnú školu.
Náš tip: TrackTest.eu

6.) Počet študentov v kurze

Ideálny počet je 6 – 8 študentov. Väčšina škôl pracuje s 12 študentmi, čo je pri 90 minútovom vyučovacom bloku stále fajn. Je dôležité si však uvedomiť, v akom pomere je dĺžka hodiny voči počtu študentov.

7.) Služby: Knižnica, WIFI, občerstvenie

Jazyk sa učíme tým, že ho používame. Knižnica a wifi okrem toho, že Vám rozšíri možnosti, Vám ukáže postoj školy. Kvalitná knižnica a wifi nielen otvára možnosti študentom, ale i lektorom. Kvalitní lektori potrebujú kvalitné podmienky.
A kto nepotrebuje šálku kávy alebo čaju ak príde na angličtinu po celom dni v práci? Počkať si na hodinu v príjemnom prostredí so šálkou horúceho čaju a anglickými novinami je predsa hrozne fajn :).

×