Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

6 tipov, ako pripraviť deťom super prázdniny

6 tipov, ako pripraviť deťom super prázdniny

Hoci epidémia koronavírusu zresetovala mnohým z nás plány na leto, vytvoriť deťom nezabudnuteľné prázdniny ešte stíhame. Za praktické a dostupné tipy ďakujeme detskej psychologičke Daniele Betákovej z Inštitútu rozvoja dieťaťa v Trnave.

1. Robme veci inak

Leto je čas oddychu od školského systému. Napriek nedávnej situácii je vhodné, aby mali deti aj počas tohto leta dostatočný čas na relax. Malo by ísť o chvíle strávené s rodičmi a starými rodičmi v celkom inom režime než cez školský rok. Neznamená to, že máme dať stopku učeniu sa novým zručnostiam. Cez prázdniny akurát potrebujeme robiť veci inak ako doteraz.

2. Dôležitý čas s rodinou

Rodičia, príbuzní, celá rodina. Ak sa zapojíte do aktivít vášho dieťaťa, vašu prítomnosť ocení a naplno si ju vychutná. Deti sú vďačné za každú chvíľu času, ktorý môžu tráviť s blízkymi. Ak sa rodič aktívne zapojí do skúmania nových vecí spolu s dieťaťom, malého „prieskumníka“ to inšpiruje natoľko, že bude skúmať nové veci s ešte väčšou radosťou. Spoločne strávený čas s rodinou pomáha zároveň utužovať rodinne vzťahy. Dáva priestor na komunikáciu a rozhovory, na ktoré počas školského roka nezostáva čas.

3. Inšpiratívne letné tábory

Veľmi podporujem aj myšlienku letných detských táborov. Ich organizátori pripravujú zmysluplné aktivity pre deti prostredníctvom hier a zážitkového učenia. Tábory dokážu hravou, zábavnou a zaujímavou formou priniesť deťom mnoho poznatkov, pohybu, zručností a zážitkov.

Dopriali by ste vášmu dieťaťu zážitkový, dobrodružný tábor spolu so zábavným učením sa anglického jazyka? V The Bridge spoluorganizujeme výnimočné denné tábory anglického jazyka pre deti vo veku 7 – 12 rokov. SAFARI Camp sú inšpiratívnym dobrodružným zážitkom, pri ktorom si vaše dieťa hravou formou, zábavným osvojovaním si nových vedomostí a zručností zlepšuje úroveň anglického jazyka. Máme posledné voľné miesta na júlové aj augustové termíny. Zistite o SAFARI Camps viac.

4. Pracujte spoločne v záhradke

Príjemne stráveným časom môže byť aj spoločná práca v záhrade, starostlivosť o rastliny, výlet do lesa, strieľanie z luku, spoznávanie stromov, byliniek…

5. Cestujte po Slovensku, choďte na výlety

Na výletoch môžu deti osobne spoznať miesta, o ktorých sa učia z učebníc. Výborným oživením sú hrady a zámky, jaskyne, zoologické záhrady, zaujímavé galérie a múzeá. Neraz si ku konkrétnemu predmetu v škole vytvoriť vďaka rodinným výletom lepší vzťah.

6. Pohyb, pohyb, pohyb!

Počas leta je absolútne kľúčové, aby sa deti veľa hýbali a mali možnosť voľnej hry vonku. Vhodné sú športové aktivity, ktoré so sebou prináša leto a voľna hra deti vonku v prírode.

Detská psychologička Daniela Betáková

Kto je Daniela Betáková?

Vyštudovala psychológiu v Nitre. Pracovala ako psychológ pre detský domov, kde sa starala o deti, rodičov, rodiny. V Centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie sa venovala viac diagnostike u detí. Vedie Inštitút rozvoja dieťaťa v Trnave. Pri práci s deťmi aj dospelými vychádza z humanistického prístupu Carla Rogersa. Zaujíma ju skupinová a individuálna psychoterapia detí a dospelých.

×