Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

10 dôvodov, prečo navštíviť Mini festival jazykov

10 dôvodov, prečo navštíviť Mini festival jazykov

[:sk]V našom malom-veľkom hlavnom meste môžete nájsť čokoľvek. Každý človek sa počas prechádzok úzkymi uličkami zameriava na čosi iné – hladný hľadá útulné miesto na chutnú večeru, umelec sleduje majstrovsky tvarované kľučky na bránach, turista sa skláňa pod Michalskou vežou a odčítava, ako ďaleko je to do jeho krajiny.

Keď sme kráčali uličkami Starého mesta my z Bridgu, všimli sme si čosi úplne iné. Tento kúsok Bratislavy vo svojich zákutiach ukrýva množstvo iných krajín, ktoré nám nebijú do očí do momentu, kým si nehľadáme jazykovú školu. Áno, nie je jazyková škola ako jazyková škola. Niektoré učia, lebo dopyt je vysoký, iné pre svoju vášeň pre jazyk a lásku ku krajine, v ktorej sa jazykom hovorí.

Prechádzajúc týmito uličkami, natrafili sme na takýchto škôl a centier hneď niekoľko. Takých, ktoré nielen učia jazyk, ale budujú si u seba kúsok krajiny, ktorej jazyk vyučujú. Poznajú špecifické zvyky, oslavujú rôzne sviatky a budujú si okolo seba komunitu rovnako zmýšľajúcich ľudí.

A tak sa zrodil nápad a my sme sa začali zamýšľať nad tým, ako dostať takýchto skvelých a zanietených ľudí  na jedno miesto, na ktorom by sa o to všetko s Vami mohli podeliť. Na miesto, kde by vám ukázali, čím žijú a prečo to milujú. Kde by vám ukázali, ako chutí ktorá krajina, aký život v nej ľudia majú a akí vlastne sú. Tým miesto je Stará tržnica, v ktorej sa 25. novembra v čase od 10:00 do 15:00 bude konať Mini festival jazykov.

A prečo prísť?

  1. Počas jednej soboty si môžete vyskúšať až 13 jazykov: anglický, talianský, španielskýperzský, japonský, kórejský, čínsky, arabský, ruský, thajský, či dánsky, fínsky, nórsky a švédsky jazyk.
  2. Stretnete sa s expertmi na výučbu cudzích jazykov a zároveň milovníkmi jazykov a kultúry – the Bridge, Škola taliančiny, Arash language school, Asia info Centre, Severské centrum, Škola La Latina.
  3. Dozviete sa veľa netradičných zaujímavostí o vianočných tradíciách a zvykoch z rôznych kútov sveta.
  4. Čaká Vás ochutnávka tradičných jedál a horúci vianočný punč.
  5. Poradíme Vám, ako sa efektívne učiť cudzí jazyk. Zistíte, aké ste študijné typy a pomocou ktorých aktivít vám pôjde učenie ľahšie. 
  6. Otestujete si vedomosti v kvízoch a úlohách. Za splnenú úlohu dostanete žreb a môžete sa zúčastniť súťaže.
  7. Každý vystavovateľ si pre vás pripravil sériu súťaží o skvelé ceny– od voucherov cez čajíky a medíky až po poukážky, tašky či knižky.
  8. Inšpirujeme Vás pri kúpe darčekov – darujte vzdelanie, knižky, kurzy či vtipné plátené tašky.
  9. Sme kids friendly a pre vaše ratolesti sme si pripravili detský kútik plný farebných aktivít, ktoré budú viesť naši pomocníčkovia.
  10. Zaujíma nás Váš názor, príďte nám povedať, čo sa Vám na festivale páči a rozhodne aj to, čo vám tam chýba. O to lepšie sa na Vás pripravíme nabudúce. 🙂

[:]

×