Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Prečo sa herečka Barbora Chlebcová rozhodla prihlásiť svojho syna do anglického tábora The Bridge Camp

Prečo sa herečka Barbora Chlebcová rozhodla prihlásiť svojho syna do anglického tábora The Bridge Camp

V prípade Barborky budete skôr poznať jej hlas ako jej tvár. Venuje sa najmä dabingu, moderuje v rádiu a občas sa objaví aj na televíznych obrazovkách. Mohli ste ju vidieť napríklad v Rodinných prípadoch, zahrala si aj v seriáloch Oteckovia a Nemocnica.

Je mamou dvoch detí Filipka (8) a Davidka (6). Dozvedeli sme sa, že staršieho prihlásila do nášho anglického letného tábora a tak sme sa s ňou porozprávali o angličtine, ale aj o tom ako sa ku nám dostala.

Ktorú triedu navštevujú tvoji synovia?

Starší Filipko je aktuálne druhák a Dávidko je predškolák, toho škola ešte len čaká.

Do akej miery sa stretli/stretávajú s angličtinou?

Filip chodí do anglickej triedy, majú tri hodiny do týždňa. Do jazykovej triedy sa chystám dať aj mladšieho. Ten v škôlke nemá žiadny cudzí jazyk. Akurát sme mali nedávno rodičovské združenie a presne som sa na angličtinu pýtala, lebo sa mi nezdá, že by z nej reálne niečo aj vedel. Pár slovíčok, ale to je tak všetko. Vraj je to zatiaľ len také zoznamovanie sa s angličtinou, tak uvidíme. Keď vidím bratovu trojročnú, ktorá rozpráva pomaly lepšie než ja, vravím si, že je to možno aj škoda, že tej angličtiny nemajú viac.

Je pre teba ako mamu dôležité aby tvoje deti rozprávali cudzím jazykom?

Jasné, že je. Dnes sme tak prepojení so svetom, že nevedieť jazyk, najmä angličtinu, je už problém. Každý to očakáva, pri vstupe do zamestnania je to už skoro samozrejmosť. A je to super rozumieť všade, kam prídeme. Syn rád pozerá technické dokumenty aj dokumenty o zvieratách a niektoré sú iba v angličtine, tak aspoň to ho trochu motivuje učiť sa ju.

Musíš sa im venovať aj ty a učiť sa s nimi angličtinu?

Musím. Filipka to zatiaľ veľmi nebaví, tak vymýšľame ako ho namotivovať. Zatiaľ veľmi úspech nemáme. V blízkej budúcnosti budeme určite riešiť nejakého súkromného lektora či jazykovú školu.

Boli už niekedy v anglickom tábore?

V tábore už bol, ale anglický bude mať premiéru. Už bolo načase, aby nejaký absolvoval. Ja sa celkom teším, že tam ide sám, myslím si, že by sa tam mohol viac naučiť. Ak by išiel s kamošom tak by určite kecali iba v slovenčine.

Ako si sa o tomto tábore dozvedela?

Hľadala som nejaký tábor na leto a keďže je u nás tá angličtina taká slabšia, zdalo sa mi to ako dobrý nápad. Prelustrovala som internet, prečítala si recenzie a The Bridge Camp vyšiel zo všetkých najlepšie, mal veľmi dobré hodnotenia. Dokonca mi to potvrdila moja známa, ktorá sa u nich učí skoro rok. To ma presvedčilo.

Vyhovuje ti lokalita a čas?

Na začiatku som sa trochu obávala lokality, že kde budem ráno v centre parkovať a následne ešte kráčať ku škole, ale deti „zbierajú“ aj pred Zochovou a následne už idú spolu, takže táto moja starosť našťastie odpadla a veľmi takúto možnosť „zberu detí“ kvitujem.

Nebojíš sa trošku toho, že Filip nebude rozumieť lektorom?

To sa teda nebojím. Najlepšie spomienky má na svojho talianskeho lektora lyžovania, vôbec si nerozumeli a predsa sa dohodli, Filip došiel po každej lekcii s novými talianskymi slovíčkami a vyhodnotil, že to bol najlepší lektor. Vôbec mu nevadilo, že mu nerozumie, lyžovať sa naučil výborne. Je to vždy o lektorovi či učiteľovi, keď vie zaujať, rečová bariéra sa rýchlo vytratí. Lektori v The Bridge Camp mali tiež výborné hodnotenia, rovnako ako tábor a celá jazyková škola takže v kútiku duše verím, že to bude ako s lyžovaním. A aj angličtina mu po tábore pôjde výborne.

×