Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

O tom, ako našu jazykovú školu obohatil projekt mobility Erasmus+

O tom, ako našu jazykovú školu obohatil projekt mobility Erasmus+

Medzi ciele, ktoré sme si zadefinovali od samého počiatku, patrilo odhodlanie v prvom rade poskytovať kvalitné jazykové vzdelávanie. Časom sme tento cieľ povýšili a snažili sa jazykové vzdelávanie vrátane kvality prispôsobovať aj potrebám a výzvam aktuálnej doby.

Od začiatku sme vedeli, že všetko to začína a končí pri našich lektoroch a koniec koncov to aj bola jedna z oblastí, ktorú sme vedeli uchopiť po svojom a mať to, ako sa hovorí, pod vlastnou taktovkou. Tak vznikol nápad inovovať pedagogický prístup s využitím programu Erasmus+, konkrétne projektu mobility. Projekt sa zameriaval predovšetkým na motiváciu a vzdelávanie lektorov v troch kľúčových oblastiach: najnovšie technológie, obchodná angličtina a coaching.

V jazykovej škole The Bridge veríme, že vzdelávanie nie je statický proces, naopak, je to cesta, ktorá nikdy nekončí. Spolu s našimi lektormi preto neustále hľadáme nové spôsoby, ako naše metódy výučby vylepšovať a urobiť proces vyučovania pútavejším a samozrejme takým, aby sa naši klienti angličtinu naozaj naučili.

Moderné vzdelávanie

Všetko sa mení a preto vás snáď neprekvapí, keď vám prezradíme, že ani svet jazykového vzdelávania nespí na vavrínoch a má svoje novinky. Najmä v období po pandémii sa do jazykového vzdelávania začlenili nové technologické vymoženosti. Svet sa digitalizuje a je z nášho pohľadu dobré a správne, aby naši lektori mali posťahované všetky tzv. updates a boli uprgradovaní na tú najvyššiu možnú verziu.

Práve preto sme naše dve lektorky Vandu a Lucku vyslali za hranice, aby sa stali digitálnymi guru vo svete jazykového vzdelávania. Cieľom bolo stretnúť iných učiteľov či jazykových lektorov a vzájomne si vymieňať digitálne vychytávky, ktoré dokážu z hodiny anglického jazyka spraviť zábavnú, hravú, interaktívnu show, počas ktorej sa dokonca naučíte zo dve – tri nové slovíčka a zázrakom pochopíte komplexné, často náročné gramatické pravidlá. Zabudnite na nudné učebnice, máme tu interaktívne aplikácie či online platformy a rôzne online hry na dosiahnutie pedagogických cieľov.

Vanda sa zúčastnila Erasmus kurzu v talianskej Florencii, kde boli ústrednou témou práve interaktívne aplikácie, programy na spoluprácu, vytváranie kvízov, nastavovanie cieľov a spätnej väzby v digitálnom prostredí. Lucka sa zas zúčastnila kreatívneho kurzu digitálneho storytellingu v chorvátskom Splite, kde sa okrem iného naučili vytvárať stop-motion animácie a prerozprávať tak príbehy pútavou a modernou formou.

Jazyk pre obchod

Angličtina už dávno nie je len jazyk, ale kľúč k medzinárodnej kariére. Naši lektori sa vrátili so znalosťami, ktoré vám otvoria nejedny masívne dvere do sveta obchodu. Vďaka tomu, že máme v našej škole lektorov, ktorí sú v oblasti globálneho obchodu expertmi, tieto vedomosti radi naučia aj vás.

Dasha sa preto zúčastnila kurzu angličtiny so zameraním na obchod a manažment a jej kolegyňa Táňa si vyskúšala pozorovanie pri práci v Prahe, kde mala možnosť nahliadnuť do priameho prenosu práce s firemnými klientami v škole Threshold.

Vedenie a podpora

Možno si myslíte, že coaching je iba pre športovcov, ale my vieme, že je pre každého, kto chce dosiahnuť plný potenciál. Naši lektori sa preto usilovne učili, ako motivovať a podporovať svojich študentov na ceste za úspechom. Teraz už vieme aj to, ako vám pomôcť dosahovať vytúžené ciele nielen v angličtine, ale aj v živote. Hoci sa v našej škole stretnete s certifikovanými kurzami coachingu, je pre nás dôležité v tomto smere neustále rásť a spoznávať nových odborníkov.

Anthony, náš natívny lektor zo Škótska, sa tak zúčastnil kurzu venovanému emočnej inteligencii a coachingu v slnečnom Ríme. Aké boli jeho dojmy a čo všetko sa okrem pizze a pohnutých talianskych giest dozvedel, si môžete prečítať aj tu.

Erasmus+ Mobility projekt posilnil spoluprácu aj medzi zamestnancami samotnými, čo zároveň umožnilo vzájomne si zdieľať zažité skúsenosti, zážitky a najlepšie praktiky. Cítia sa viac motivovaní a angažovaní v procese výučby, čo priamo prispieva nielen k zvýšeniu kvality výučby, ale zákonite aj k spokojnosti našich študentov.

Erasmus+ Mobility projekt nám tiež pripomenul, že vzdelávanie nie je iba o tom, čo ponúkame našim študentom, ale aj o tom, aké je dôležité sa neustále zdokonaľovať a vylepšovať naše metódy výučby. Je to cesta, z ktorej neplánujeme zísť a naši zamestnanci sú na nej vernými spolupútnikmi.

Ani pri cestovaní nezabúdame na zdravie a zdravé životné prostredie, preferujeme vlakovú dopravu a nezabúdame na cestovné poistenie.

×