Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Naše podcasty v angličtine pre začiatočníkov aj pokročilých s moderátorkou rádia Expres

Naše podcasty v angličtine pre začiatočníkov aj pokročilých s moderátorkou rádia Expres

Už ste si iste všimli, že na stránkach nášho blogu môžete pod názvom The Bridge on Air pravidelne nájsť zaujímavé rozhovory s cudzincami žijúcimi na Slovensku. Pripravuje ich pre nás naša dobrá kamarátka Miška Vrábová, ktorú poznáte najmä ako moderátorku rádia Expres a s ktorou sme pre vás pripravili krátky rozhovor.

Ahoj Miška, povedz nám o sebe viac. Kto je Miša?

Miša je vyštudovaná, aj keď toho času nepraktizujúca učiteľka angličtiny a zároveň moderátorka Rádia Expres, ktorá má (vraj) zmysel pre humor 🙂

Čo rada robíš, keď máš voľno?

Keď mám voľno, snažím sa venovať všetkým veciam, ktoré mám rada, asi tak ako každý. Priateľom, hudbe, knihám, filmom. Ale asi najviac času venujem divadlu, mojej najväčšej vášni. Od pätnástich rokov som členkou ochotníckeho súboru v mojej rodnej Prievidzi a taktiež som založila a pár rokov aj viedla naše divadlo v angličtine Bridgin´ Drama.

Hovoríš krásnou americkou angličtinou. Čomu za to vďačíš, čo ti pri učení sa anglicky najviac pomohlo?

Úplne najviac mi pomohol asi 4-mesačný pobyt v USA ešte počas štúdia na univerzite. Tam som prelomila bariéru a prekonala strach z rozprávania. A potom asi medzinárodná domácnosť – keď žijete v jednom dome s Američanom, Belgičanom alebo Bulharom, angličtina sa stáva vaším dominantným jazykom. A samozrejme nehovorím o hodinách strávených pozeraním filmov, seriálov a čítaním kníh v origináli.

Prečo si sa rozhodla robiť podcast, čo ťa na tom baví?

Išlo to tak nejak prirodzene – milujem angličtinu a rada sa rozprávam s ľuďmi, čo je vlastne aj náplňou mojej práce v rádiu. Takže keď som mala príležitosť tieto dve veci spojiť, nezaváhala som. A ak sú to navyše ľudia, ktorí majú čo povedať, nahrávanie je veľká radosť a zábava. 

Pre koho je tvoj podcast určený?

Pre všetkých 🙂 Pre tých, ktorí si radi vypočujú zaujímavých ľudí z celého sveta, pre tých, ktorí sa radi niečo naučia – či o cudzích alebo o svojej krajine, pre tých, ktorí sa chcú zdokonaľovať v angličtine, pre tých, ktorí uvažujú o tom, že by možno prišli žiť na Slovensko, ale aj pre tých, ktorí potrebujú zmysluplne vyplniť polhodinku počas rannej hygieny. 🙂

Či už živý alebo mŕtvy, keby si si mohla vybrať, kto by bol tvoj dream hosť/hostka?

Ak by to nemusel byt cudzinec žijúci na Slovensku, tak z nežijúcich by som určite rada pokecala so spisovateľom Roaldom Dahlom, ktorého tvorbu milujem, a zo žijúcich so speváčkou Adele, pretože obaja majú neuveriteľný zmysel pre humor. 

Máš svoj obľúbený podcast?

Samozrejme, ja som veľký fanúšik podcastov. Od Dobrého rana od SMEčka, cez Marakua passion podcast až po Armchair Expert with Dax Shepard. Podcasty sú fantastický vynález – každý si vie nájsť ten svoj 🙂

The Bridge on Air Podcasty v angličtine so zaujímavými cudzincami žijúcimi v našej krajine. Ku každému z podcastov nájdete na našej stránke aj praktický pracovný list, vďaka ktorému sa z rozhovorov nielen niečo nové dozviete, ale zakaždým aj naučíte! Dopočutia, priatelia!

×