Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Komentovaná prehliadka v angličtine

Komentovaná prehliadka v angličtine

V spolupráci s Galériou mesta Bratislava (GMB) vás srdečne pozývame na výstavu „Look, Pressburg!“. Komentovaná prehliadka sa uskutoční v Mirbachovom paláci 25. mája 2023 od 17:00 do 18:00 pod vedením Vladislava Malasta v anglickom jazyku.

Výstava predstavuje cestu po historickom Prešporku a predstavuje jeho oblasti z rôznych uhlov pohľadu, v rôznych médiách a v rôznych obdobiach od prvých zachovaných pohľadov na Maximiliánovu korunováciu v roku 1563 až po vznik a používanie fotografie. Diela zachytávajú charakter a atmosféru mesta v rôznych obdobiach, zobrazujú panorámy mesta, ako aj čiastočné pohľady na námestia, ulice a významné budovy.

Pomyselná cesta cez Prešporok prevedie návštevníkov nielen mestom, ale aj súvisiacimi historickými udalosťami. Tento bohatý vizuálny zážitok prináša množstvo zreštaurovaných grafických diel zo Zbierky kresby a grafiky pred rokom 1900 Galérie mesta Bratislavy, ako aj málo známe fotografie zo zbierok Múzea mesta Bratislavy, SNM – Historického múzea, Slovenského národného archívu a Archívu výtvarného umenia SNG.

Nenechajte si ujsť príležitosť zoznámiť sa so starým Prešporkom!

Vstup je pre študentov The Bridge voľný. Stačí sa registrovať a prísť. Tešíme sa na Vás 🙂

Look, Pressburg! (SK) (#79)
×