Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Chcete si vybrať ten správny kurz? My vám naozaj poradíme.

Chcete si vybrať ten správny kurz? My vám naozaj poradíme.

Poznáte to, kurzov angličtiny je v ponuke veľa a vy približne viete, na akej úrovni jazykových zručností sa nachádzate. Máte teda pocit, že sa pri výbere lekcií nemôžete pomýliť, alebo presne opačne, napriek širokej ponuke si neviete vybrať?

„Konzultácie“ alebo hľadanie naslepo

Konzultácie pri výbere kurzov ponúka veľa škôl. Prebieha to približne takto: Nemáte istotu, ktorý z kurzov je pre vás ten pravý? Neváhajte sa nás opýtať. Prevažne však dostanete iba o trochu rozšírený opis daného kurzu, prerozprávaný niekým z jazykovky. Stále ste sa nerozhodli, či je to pre vás to pravé? Nevadí, prvú hodinu máte zadarmo. Nepáči sa vám? Vyskúšajte iný kurz, ktorý vám ponúkneme. Hlavne si u nás nejaký vyberte!

Samozrejme, aj takýmto spôsobom môžete nájsť kurz, ktorý vám sadne, už na prvý pokus. Bude to však viac náhoda, než pravidlo.

Čo je to skutočná konzultácia?

Pri výbere toho správneho kurzu, pri ktorom budete efektívne napredovať, je totiž dôležitých viacero faktorov. My v The Bridge pri zaraďovaní našich študentov do kurzov zohľadňujeme nielen jazykovú úroveň a vaše časové možnosti, ale dôraz kladieme aj na individuálne požiadavky.

Konzultácia u nás zaberie 15 minút až pol hodinku a v rámci nej posudzujeme tieto dôležité aspekty:

  • Naozajstná jazyková úroveň

Dokážete sa naozaj objektívne zhodnotiť? My vieme, že je to niekedy ťažké. Možno ovládate gramatiku a v konverzácii ťaháte za kratší koniec, a preto máte pocit, že zvolením nižšej úrovne nič nepokazíte. Predsa vedomosti si treba utvrdzovať. Nie je to však úplne správny prístup a takýmto spôsobom môžete prísť dokonca k dlhodobej stagnácii.

U nás si najskôr spravíte rýchly test, ale poriadny test jazykovej úrovne, na základe ktorého zistíme, kde sú vaše silné stránky, na čom môžete stavať a teda ktorý kurz by vám na základe prejavených jazykových zručností najviac vyhovoval.

  • Vaše ciele

Nie je dôležité len to, čo viete, ale aj to, čo ešte neviete a chceli by ste vedieť, a preto sa s vami v rámci konzultácie naozaj porozprávame. Spoločne si preto prejdeme vaše vízie a časové rámce, počas ktorých by ste ich chceli realizovať. Nie je totiž tajomstvom, že množstvo študentov má od samých seba aj svojich lektorov niekedy nerealistické očakávania. Stanovenie čiastkových, dosiahnuteľných mét pozitívne nakopne vašu motiváciu do učenia a nám pomôže odporučiť vám kurz, vďaka ktorému ich čo najskôr naplníte.

  • Spolužiaci, ktorí vás „potiahnu“

Pri výbere kurzu, ktorý bude pre vás ten pravý, nie je dôležité len správne odhadnúť úroveň, ale aj vhodne a citlivo posudzovať zaradenie do konkrétnych skupín. S vašimi spolužiakmi na kurzoch strávite nemálo času, a preto je dôležité, aby ste si naozaj sadli, a to nielen úrovňou, ale napríklad aj tým, v čom potrebujete postrčiť. Ak vám nejde gramatika, ale v konverzácii sa netrápite, nájdeme vám spolužiakov, ktorí sú na tom podobne. Nebudete tak na kurze zbytočne strácať čas tým, čo vy viete, ale ostatní tam ešte majú medzery.

Okrem týchto faktorov prihliadneme aj na spôsob učenia v jednotlivých skupinách. Ste skôr vizuálny typ študenta, takže si lepšie pamätáte slovíčka na základe spojitosti s rôznymi obrazmi? Alebo sa potrebujete učiť viac „v praxi“? Lektori prihliadajú na vaše preferencie a prispôsobujú hodiny, tak aby ste v angličtine napredovali čo najrýchlejšie.

  • Správny formát

Mnoho študentov si myslí, že keď si priplatia za individuálny kurz, alebo kurz s vyššou intenzitou hodín, angličtinu sa naučia rýchlejšie. Ako to však býva, každá minca má dve strany. Samozrejme, ak by ste sa mali prihlásiť na kurz, kde budete mať pätnásť spolužiakov s úplne odlišnými medzerami v jazyku a dostanete sa len sporadicky k slovu, vtedy je uvažovanie o individuálnom kurze na mieste. Nikdy to však netreba preháňať. Angličtina je zručnosť, ktorú získavame postupne a tak, ako nedokážeme absolvovať šesťmesačnú diétu za týždeň, ani po jazykovej stránke sa niektoré veci nedá urýchľovať. V rámci konzultácie sa preto môže často stať, že vám namiesto intenzívneho individuálneho kurzu odporučíme absolvovať skupinový kurz vo voľnejšom tempe, v rámci ktorého však získate šancu naučiť sa reálne viac.

Naše skúsenosti totiž hovoria o tom, že naši študenti, ktorých zaradíme na základe úrovne, cieľov a vhodného spôsobu učenia do jednej skupiny, majú tendenciu prirodzene napredovať rýchlejšie ako na individuálnom kurze. Prečo je to tak? Nielenže si v rámci skupiny musíte zvyknúť na rôzne typy prízvuku či výslovnosti a nepočúvate len vždy správne vyjadrovanie lektora, ale budujete si aj sociálne väzby, ťaháte sa so spolužiakmi navzájom dopredu a pracujete s skupinách.

To ale neznamená, že vás budeme do skupinového kurzu nútiť. Občas sú požiadavky našich študentov natoľko špecifické, že individuálny kurz je predsa len na dosiahnutie ich cieľa vhodnejší. To čo je pre vás to pravé orechové zistíme práve počas vstupnej konzultácie.

Prečo je to dôležité?

Vybrať si správny kurz angličtiny nie je dôležité iba preto, aby ste nabehli na vhodnú úroveň a čo najrýchlejšie napredovali. Všetky vyššie uvedené faktory zohrávajú veľký význam najmä kvôli udržaniu si motivácie do učenia. Nečudo, kurz vybraný bez kvalitnej konzultácie študenti často po prvom semestri opustia a vydajú sa hľadať inde. V prípade, že sa nedostanú do skupiny, ktorá im vyhovuje alebo si zbytočne vyberú príliš nízku úroveň, motiváciu rýchlo strácajú, nakoľko sa sami boria s tým, prečo napredujú tak pomaly a útrpne.

My v The Bridge sa snažíme vaše štúdium angličtiny čo najviac zefektívniť a do učenia vás správne povzbudiť. Základom je skutočná konzultácia ešte predtým, než sa do svojej prvej lekcie pustíte. Napíšte nám, dohodnite si termín a učte sa s nami angličtinu efektívne.

×