Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Podľa portálu Profesia je angličtina u zamestnávateľov po praxi najžiadanejšia zručnosť.

Podľa portálu Profesia je angličtina u zamestnávateľov po praxi najžiadanejšia zručnosť.

Jedna práca na celý život? Už to nie je ako kedysi. Na trhu so zamestnaním sa skôr či neskôr ocitne každý z nás. Ktoré zručnosti však zamestnávatelia u uchádzačov hľadajú najčastejšie? Pozreli sme sa na údaje z portálu Profesia.

Premýšľať a konať samostatne

Zodpovedný prístup, komunikačné schopnosti či samostatnosť si uvádza do životopisu takmer každý. Podvedome totiž vieme, že práve tieto takzvané mäkké zručnosti zamestnávatelia oceňujú, ak nie priamo vyhľadávajú. Podľa údajov portálu Profesia sa v rámci požiadaviek, ktoré firmy od svojich budúcich zamestnancov očakávajú, umiestnili na treťom až piatom mieste. Pravdou však zostáva, že zisťovanie, či sa nimi uchádzač o zamestnanie skutočne vie pochváliť, je veľmi náročné. Na prvých dvoch miestach sa ale umiestnili o čosi hmatateľnejšie zručnosti.

Prvá zostáva prax

Po internete kolujú vtipy, ktoré hovoria o tom, že firmy by boli najradšej, ak by k nim už dvadsaťročný absolvent nastupoval s aspoň dvadsaťročnou praxou, a zrejme nie sú ďaleko od pravdy. Zďaleka najžiadanejšou zručnosťou zostávajú práve pracovné skúsenosti, ktoré od roku 2019 zaznamenali najväčší nárast. Pred štyrmi rokmi požadovalo dostatočnú prax necelých 140 000 inzerentov, o dva roky neskôr ich bolo takmer 180 000.

Roky praxe skrátka nikto nedokáže oklamať a ich nadobúdanie sa urýchliť nedá. Čo však môžeme urobiť, aby sme svojho potenciálneho zamestnávateľa zaujali?

Bez angličtiny ani na krok

Druhou zručnosťou, po ktorej inzerenti na Profesii doslova bažia, je znalosť anglického jazyka. Dopyt po nej sa od roku 2019 po praxi zvýšil suverénne najväčším rozdielom, a preto by sme pri hľadaní nových kariérnych možností nemali zabúdať ani na zlepšenie svojich „English language skills“.

Prečo práve angličtina?

Množstvo firiem už funguje na medzinárodnej úrovni, čo znamená, že veľa vašich budúcich kolegov nemusí vôbec ovládať slovenčinu, a navyše, znalosť anglického jazyka znamená bránu k nekonečnému množstvu informácií, ktoré môžete pri výkone svojho budúceho povolania nevyhnutne potrebovať.

Keď seriály nestačia

Máte pocit, že angličtinu zvládate, lebo sa dokážete dohovoriť na dovolenke v zahraničí? Dnes už máme hovorový jazyk pomerne slušne zvládnutý práve vďaka zahraničným seriálom a filmom, ktoré pozeráme v originálnom znení. V biznis prostredí to však úplne fungovať nemusí. Práve preto je plynulá komunikácia, vyjadrenie svojich myšlienok v angličtine výstižne a presne či písanie mailov po anglicky bez zbytočných gramatických chýb na trhu práce stále veľmi ceneným artiklom.

Je to len na vás

Chceli by ste si zlepšiť svoju angličtinu a rozšíriť svoje možnosti na trhu práce? Budeme radi ak nám napíšete na kurzy@thebridge.sk alebo zavoláte na číslo 0948 104 916. Poradíme vám ten správny kurz, nech je vaša úroveň angličtiny akákoľvek.

×