Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Vagus & the Bridge/ Pomôžte nám pomáhať

Spoločne varíme zdravý obed pre ľudí bez domova.

Aj vďaka vašej pomoci chceme variť pravidelne.

Milujeme ľudí, ktorí robia náš svet lepším miestom pre život. Vážime si, že super kariéru, ktorú by vďaka svojmu vzdelaniu a schopnostiam mohli ľahko budovať kdekoľvek na svete, vymenili za kariéru ľudskosti. Nasadzujú svoje vedomosti, rozum, srdce a ruky za to, aby sa ľuďom bez domova žilo lepšie. Aby sa posúvali na ceste vpred.

Ľudia z Vagusu sú toho príkladom. Občianske združenie zakladali v čase, kedy už naša škola fungovala. Prvé stretnutia tak organizovali práve u nás v the Bridge. Pamätáme si na ich  odhodlanie a nadšenie, ktoré sa každý rok vo Vaguse násobí.

Celé roky sme sledovali, ako sa im darí, s akým perfektným nápadom prídu zase medzi nás.  Obdivujeme super nápad na Domec, denné a integračné centrum pre ľudí bez domova. Môžu tu prísť a zmysluplne stráviť deň. Dať si raňajky aj obed, poradiť sa, nechať sa ošetriť … Náplň dňa im pomáha nachádzať odhodlanie a sebadôveru. Tiež energiu riešiť výzvy svojho života.

Malá pomoc, veľká pomoc

V the Bridge veríme, že aj najmenšia pomoc darovaná s veľkým úmyslom dokáže zmeniť veci k lepšiemu. Od vzniku občianskeho združenia prispievame tým, čo vieme najlepšie – anglickým jazykom. Učíme šikovných ľudí z Vagusu (riaditeľka Alexandra Kárová, tešíme sa, že na svojej dobre angličtine naďalej s nami pracuješ). Robíme preklady, varili sme kapustnice a organizovali mini vianočné trhy.

Od tohto novembra chceme spraviť niečo viac. Keď sme sa pýtali kolegýň z Vagusu, čo by im pomohlo, pozvali nás, aby sme prišli navariť. Oni sami servírujú ľudom bez domova každý deň dobrú polievku. Aspoň raz za čas by si však dali aj „druhý“ chod. Hlavné jedlo, ktoré je pre nás prirodzené, a pre nich sviatočným zážitkom.

Prvý krát tento rok varíme v piatok 29. novembra. Radi by sme varili pravidelne – tak ako nám to umožnia finančné a personálne možnosti. Aby sme našim hosťom na konci novembra pripravili niečo chutné, z dobrých surovín a dostatočne výživné, založili sme zbierku. Medzi nami v škole. Ak by ste chceli prispieť aj vy, budeme sa tešiť. Keď spojí svoje sily the Bridge a jej študenti, budeme môcť pre klientov z Vagusu varievať zdravo, chutne a pravidelne.

Ako môžete prispieť?

Jednoducho. Doslova. Do pokladničky na recepcii, stačí sa opýtať našich kolegýň, Katky alebo Anky. Alebo priamo Vagusu.

Šíriť dobro je návykové. Tiež si to myslíte? Ak sme vás inšpirovali podniknúť niečo podobné u vás doma alebo u vás vo firme, budeme sa tešiť. Dajte nám vedieť, možno sa niekedy pridáme.

Akýkoľvek skutok dobra robí náš svet lepším miestom pre život. Ďakujeme.

×