Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Týždeň celoživotného učenia

Aj tento rok sme si pripravili pre bratislavských seniorov kurz angličtiny, ktorý sa uskutoční v rámci akcie „Týždeň celoživotného učenia“.  V the Bridge sa vzdelávaniu seniorov venujeme už 7 rokov. Hoci vzdelávanie seniorov nevyžaduje žiadnu špeciálnu metodiku, kvalitne ozvučené a presvetlené triedy v Starom Meste sú príjemným a motivačným prostredím na štúdium. Zaujíma Vás, ako tento týždeň dopadol?  🙂

Začiatočnícka skupinka s lektorom Ondrejom Koščíkom

Angličtina je dôležitá aj pre seniorov

Väčšina seniorov sa rozhodne zapísať na kurz angličtiny kvôli rodine. Často im do rodiny pribudne anglicky hovoriaci zať/nevesta  a vnúčatá vyrastajú v anglicky hovoriacej rodine. Pána Petra do kurzu prihlásili deti: „Dcéra ma anglického priateľa, býva s ním v zahraničí. Koncom roka ich mám prísť navštíviť.“
Pre iných je dôvodom možnosť dohovoriť sa na cestách a dovolenkách, ktoré počas roka absolvujú alebo si chcú prevetrať vedomosti, ktoré nadobudli už dávnejšie. Pre všetkých je však TCU možnosť vyskúšať si kurzy angličtiny zdarma, aby sa uistili, či im vyhovujú 🙂

Netreba váhať

Z praxe vieme, že niektorí zo seniorov dlhšie váhajú, či sa na kurz prihlásiť alebo nie. Pani Margitka sa angličtinu učila pred takmer 50timi rokmi a bála sa, že to nebude zvládať. Obavy z toho,  či bude stíhať a rozumieť látke, ktorá sa preberá, sú zbytočné.  Zvyčajne seniori na seba iba kladú príliš veľké nároky a po prvej hodine zistia, že učenie angličtiny môže byť aj zábava. Naši lektori majú niekoľkoročné skúsenosti a vedia, že ak majú kurzy priniesť výsledok, je dôležité rešpektovať požiadavky našich študentov / seniorov, tempo a dynamiku štúdia.

Seniori na kurz prišli s malými obavami, akého lektora dostanú, či s nimi bude mať trpezlivosť alebo bude vyžadovať výkon. Potrebujú uistenie, že sa nikam nejdeme náhliť, že za chyby nedostanú po prstoch a že strávia 90 minút v príjemnej, veselej atmosfére, v ktorej ani nepostrehnú, že sa učia. Výučba sa líši najmä v tom, že nie každý jeden gramatický detail je potrebné používať 100% správne, lepšie je nebáť sa hovoriť alebo písať, hoci s chybami. Študentom tiež pomáha individuálny prístup, dostatok času a najmä práca vo dvojici, kedy sa necítia na prípadné nevedomosti sami,“ hovorí lektorka Dominika.

Týždeň na vyskúšanie a opakovanie

Počas jedného intenzívneho týždňa si seniori vyskúšali, ako prebieha vyučovanie, akých máme lektorov, či im kurz bude vyhovovať. Okrem toho si zopakovali to, čo už vedeli, posilnili si základy gramatiky, rozrozprávali sa pred štartom do nového trimestra a čo je najdôležitejšie, získali motiváciu učiť s aj ďalej.  Vieme, že ak máte chodiť na kurz, v prvom rade sa tam musíte cítiť komfortne.

Lektor a atmosféra na hodinách je príjemná a bez stresu. Výuka lektora je motivujúca. Pani Helenka
Lektor je veľmi milý, ústretový a nemáme pri ňom pocit, že nič nevieme. Pani Margita
Lektorka je veľmi milá, vysvetlí , čo nevieme. Kladne hodnotím aj jej osobný prístup ku každému. Pani Mária

Čo sa našim seniorom páčilo najviac?

Okrem prístupu lektorov si naši študenti chvália aj primerané tempo, pekné priestory a skvelú, uvoľnenú a neformálnu atmosféru na hodinách. „Cítime sa veľmi príjemne a nebojíme sa hovoriť –  i keď nie vždy perfektne. Nie sme v strese,“ hovorí pani Gitka, ktorá k nám na angličtinu chodí už niekoľko trimestrov. Pani Darinke sa páčilo, že študenti v pokročilej skupinke mali tento rok možnosť určiť si niektoré témy sami a vybrať si tak tie, ktoré ich najviac zaujímajú.

Pokročilá skupinka s lektorkou Laurou Cabada

Pár slov na záver

Tešíme sa, že po týždni od nás odchádzajú spokojní a vysmiati študenti-seniori, ktorí majú chuť v angličtine pokračovať aj ďalej napriek ich vyššiemu veku.

Kurz bol naozaj intenzívny, každý deň stráviť hodinu a pol v angličtine, to dá zabrať. Moje seniorky to zvládli výborne, vytvorili skvelú atmosféru, nebola núdza o smiech a každá sa veľmi snažila využiť náš spoločný študijný čas na maximum,“  uzatvára lektorka Dominika.

Učenie sa cudzieho jazyka je nielen príjemne strávený čas, ale aj veľmi efektívne cvičenie pamäte a cibrenie mysle.  Spestrenie spoločenského života v kombinácií s učením sa je výborný spôsob, ako zostať dlhšie aktívnym a produktívnym. Seniorský vek nemusí znamenať len oddych, ale aj príležitosť začať robiť to, na čo nebol doteraz čas.

[:]

×