Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Tipy na učenie angličtiny IV. (aplikácie)

Tipy na učenie angličtiny IV. (aplikácie)

[:sk]V poslednej časti vám (fanúšikom techniky) odporučím mobilné a tabletové aplikácie a ich časti, ktoré sú znovu doplnkom pri učení sa angličtiny:

Základné zlaté pravidlo, maximálne 15 minút denne, platí aj tu.
Už vo videách spomínaná BBC Learning English má aj svoju aplikáciu so širokým výberom – od konverzácie 6 minút denne po obchodné frázy.

—————————————————————————————————————————————

V súčasnosti najpopulárnejšia aplikácia na učenie jazykov, aj pre úplných začiatočníkov je Duolingo.

Nedovolí vám predbiehať, učí vás postupne a ďalšie lekcie sa odomknú, až keď zvládnete tú predošlú 🙂 Je skvelé, že od začiatku učí celé krátke vety – a tie sa v rôznych obmenách opakujú. Lekcie sú zamerané tématicky – podľa okruhov a trénujete všetky oblasti – píšete a prekladáte, počúvate, vyberáte obrázky, dokonca hovoríte do mikrofónu.

Sova si pamätá a odmení vaše pokroky 🙂

Nastavte si čas, kedy vám zelená sovička pripomenie, že prišlo vašich pár minút. Pre mňa (učím sa cez ňu španielčinu 🙂 je najlepší čas na učenie večer.

Všetky časti Duolinga sú zdarma, potrebujete mať internetové pripojenie.

Malou nevýhodou je, že ako východzí, „materský“, jazyk sa dá nastaviť najbližšie zatiaľ len čeština, prípadne iný cudzí jazyk, v ktorom ste trochu zdatnejší.

—————————————————————————————————————————————

Zo slovníkov odporúčam Slovak–English offline dictionary – je dostatočne široký, a appka nezaberie veľa miesta.

—————————————————————————————————————————————

Na spestrenie večerov a stretnutí pre tých, ktorí sa v angličtine už vedia plynulejšie vyjadriť okrem hier ako rôzne druhy Hangmana (šibenica), či PicWords (skladanie slov – taká komplikovanejšia osemsmerovka) odporúčam stiahnuť Šarády – Charades.

S mobilom na čele tak, aby slovo videli ostatní a vy nie hádate to, čo sa vám hráči snažia vysvetliť – samozrejme po anglicky!

unnamed (2) unnamed (1) jjxfnc unnamed photo[:]