Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Tipy na učenie angličtiny – aplikácie, ktoré vám uľahčia život

Tipy na učenie angličtiny – aplikácie, ktoré vám uľahčia život

Fanúšikovia techniky určite privítajú možnosť zdokonaliť sa v jazyku pomocou mobilných a tabletových aplikácií a ich častí, ktoré sú vynikajúcim doplnkom pri učení sa angličtiny. Nezabúdajte však na základné zlaté pravidlo, a to venovať aplikáciám maximálne 15 minút denne.

BBC Learning English

Má aj svoju aplikáciu so širokým výberom – od konverzácie 6 minút denne až po obchodné frázy.

Duolingo

V súčasnosti najpopulárnejšia aplikácia na učenie jazykov aj pre úplných začiatočníkov.

Nedovolí vám predbiehať, učí vás postupne a ďalšie lekcie sa odomknú, až keď zvládnete tú predošlú. 🙂 Je skvelé, že od začiatku učí celé krátke vety – a tie sa v rôznych obmenách opakujú. Lekcie sú zamerané tématicky – podľa okruhov a trénujete všetky oblasti – píšete a prekladáte, počúvate, vyberáte obrázky, dokonca hovoríte do mikrofónu.

Sova si pamätá a odmení vaše pokroky. 🙂

Nastavte si čas, kedy vám zelená sovička pripomenie, že prišlo vašich pár minút. Pre mňa (učím sa cez ňu španielčinu 🙂 je najlepší čas na učenie večer.

Všetky časti Duolinga sú zdarma, potrebujete mať len internetové pripojenie.

Malou nevýhodou je, že ako východzí, „materský“, jazyk sa dá nastaviť najbližšie zatiaľ len čeština, prípadne iný cudzí jazyk, v ktorom ste trochu zdatnejší.

Slovak–English offline dictionary

Ak chcete mať slovník stále pri sebe, vynikajúci je Slovak–English offline dictionary – je dostatočne široký, a appka nezaberie veľa miesta.

Zahrajte sa

Na spestrenie večerov a stretnutí pre tých, ktorí sa v angličtine už vedia plynulejšie vyjadriť okrem hier ako rôzne druhy Hangmana (šibenica), či PicWords (skladanie slov – taká komplikovanejšia osemsmerovka) odporúčame stiahnuť aj Šarády – Charades – s mobilom na čele tak, aby slovo videli ostatní a vy nie, hádate to, čo sa vám hráči snažia vysvetliť – samozrejme po anglicky!

unnamed (2) unnamed (1) jjxfnc unnamed photo

Pozrite si aj naše ďalšie tipy, ako sa učiť angličtinu efektívne.

×