Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

The Bridge je zelená škola

The Bridge je zelená škola

We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children

Životné prostredie je neoddeliteľnou súčasťou našich životov a len ťažko sa budeme tváriť, že jeho ochrana sa nás netýka.

Klimatická kríza je vážny problém, ktorý si vyžaduje okamžité a globálne riešenia. Žijeme v dobe, kedy bez globálnych legislatívnych zmien a nového nastavenia ekonomiky naša civilizácia tak, ako ju poznáme, neprežije. Hoci už dávno nestačí len zmena na úrovni nás jednotlivcov, neznamená to, že ju v našich každodenných životoch nepotrebujeme. Všetci potrebujeme žiť tak, aby sme životné prostredie zaťažovali čo najmenej, inak si pílime konár pod vlastným zadkom.

The Bridge je jazyková škola, kde sa všetci snažíme robiť veci čo najlepšie a možno byť aj inšpiráciou pre ostatných. Čo robíme my v The Bridge, aby sme k ochrane prírody prispeli svojou troškou?

Na úrovni školy:

Green Standard Schools

V rámci snahy komunikovať dôležitosť ochrany životného prostredia sme sa stali jednou z akreditovaných Green Standard Schools. Je to združenie škôl, ktoré sa zaviazali dodržiavať 12 základných štandardov ochrany životného prostredia a naším cieľom je pomôcť ich zviditeľniť a jasnejšie komunikovať. Veríme, že sa pridajú aj iné školy a inšpirujeme tiež našich študentov.

12 pravidiel

Speaking, talking, chatting

Na hodinách angličtiny vznikajú rôzne diskusie. Témy, o ktorých sa bavíme a zároveň si pri nich precvičujeme angličtinu, majú byť aktuálne, relevantné a zaujímavé. Vnímame, že okrem úlohy jazykovo vzdelávať, majú naši lektori priestor svojich študentov naučiť niečo nové a rozširovať im obzory. Zelené témy sú dôležité a ich zaradenie do výučby dáva priestor zvyšovať povedomie o dôležitosti ochrany životného prostredia.

Minimum plastov a triedenie odpadu

V našej škole nepoužívame žiadne zbytočné plasty a všetky naše párty, konferencie a podujatia, ktoré organizujeme, sa zaobídu bez jednorazového riadu. Ak je to naozaj nutné, v tom prípade volíme alternatívu z ryžového papiera, ktorá životnému prostrediu uškodí čo najmenej.

Ekologické čistiace prostriedky

Školu upratujeme každý deň. Pri pravidelnom upratovaní nie je potrebné používať žiadne agresívne čistiace prostriedky. Často stačí čistá voda, ekologický čistiaci prostriedok alebo kyselina citrónová.

Šetríme

Šetríme energiu, vodu a ako škola si dávame pozor na spotrebu papiera. Už viac ako rok učíme online a i to nás naučilo používať ešte menej papiera ako doposiaľ. Ukázalo nám to, že keď treba, dá sa ušetriť oveľa viac ako sme si mysleli.

VEGE strava

Nevstupujeme do osobných stravovacích návykov našich kolegov, avšak ako škola nepodporujeme mäsový priemysel a nenakupujeme žiadne mäso ani mäsové výrobky. Na všetkých našich párty, konferenciách, workshopoch a pobytových kurzoch podávame vegetariánsku / vegánsku stravu. Teší nás, že našim kolegom nielen chutí, ale i prispieva k postupnej zmene a k zdravšiemu stravovaniu. 😊

Lokálne nákupy

Kedykoľvek to ide, snažíme sa podporovať lokálnu produkciu a miestnych výrobcov. Pri každom nákupe je rovnako dôležitým faktorom ako napríklad cena aj dopad na životné prostredie.

Na úrovni nás, jednotlivcov:

Pohyb zdravý aj pre prírodu

V záujme zníženia našej uhlíkovej stopy chodíme veľa pešo a tam, kam nezájdeme po svojich, nás odvezie MHD. V zdravom tele zdravý duch. 😊

Strava

Hoci nie sme všetci vegetariáni, je pre nás dôležité zdravo sa stravovať, čo v praxi znamená jesť menej mäsa a viac zeleniny, vyhýbať sa sladeným nápojom a piť čistú vodu, viac variť vlastné jedlá a menej sladiť / soliť.

Je to na nás

Tieto každodenné malé rozhodnutia nielen odľahčia životné prostredie, ale pomôžu aj nám k lepšiemu pocitu zo samých seba a zo života. Čo je ekologické, je zvyčajne aj ekonomické a dobré pre nás.

My ako jazyková škola robíme všetko pre to, aby sme nielen prispeli svojou troškou, ale aj inšpirovali našich študentov. Má byť prirodzené starať sa o svoje životné prostredie, tak isto ako sa staráme o svoje zdravie, lebo či chceme alebo nie, rovnako ovplyvňuje naše životy. Tak ako? Idete do toho s nami? J

×