Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Študentka Martina – „S angličtinou netreba čakať, treba začať čím skôr a nebáť sa.“

Študentka Martina – „S angličtinou netreba čakať, treba začať čím skôr a nebáť sa.“

Študentka Martina sa do kurzov The Bridge prihlásila, pretože túžila po štúdiu na zahraničnej univerzite. Jej cieľ sa jej podarilo dosiahnuť a sme veľmi radi, že práve naša jazyková škola jej v tom mohla dopomôcť. Tešíme sa, že si Martinka na nás našla čas a povedala nám o svojej skúsenosti viac.

Dobrý deň Martinka, čo vás motivovalo ku štúdiu angličtiny?

Anglický jazyk som sa učila už od základnej školy, avšak na strednej škole to bol môj druhý cudzí jazyk a tým pádom išiel tak trochu do úzadia a veľmi som sa mu nevenovala. Zlom nastal, keď som sa rozhodla, že chcem ísť na vysokú školu do Holandska. Dlho som o tom snívala, avšak som váhala práve kvôli tomu, že som si uvedomovala na akej úrovni je moja angličtina. A vtedy som si povedala, že asi je teda najvyšší čas na nej popracovať 🙂 

Ako ste sa vlastne dozvedeli o našej škole a prečo ste si vybrali práve The Bridge?

O The Bridge som sa dozvedela úplnou náhodou, keď som na internete hľadala potenciálne jazykové školy, kde by mi pomohli s prípravou na IELTS certifikát (ktorý bol jednou z podmienok na prijatie na holandskú univerzitu). The Bridge ma zaujala a páčila sa mi najviac zo všetkých a rovno som si dohodla stretnutie. Prebrali sme aké sú teda možnosti, boli veľmi ochotní a poradili mi s výberom kurzu. 


Aký kurz ste si pre seba vybrali? Absolvovali ste ho osobne alebo v online forme?

V The Bridge som absolvovala kurz prípravy na IELTS certifikát, ktorý som začala ešte osobne, avšak po mesiaci sme prešli kvôli vypuknutí korony na online výučbu.

Ktorá forma vám vyhovovala viac? Mali ste možno obavu o kvalitu, keď ste sa dozvedeli, že kurz sa presunie do virtuálneho sveta?


Po pravde, keď som sa dozvedela, že môj kurz bude pokračovať online, dosť som sa obávala, či sa tým nezníži kvalita. Predsa len, osobný kontakt je podľa mňa pri učení cudzieho jazyka dôležitý. Avšak hneď po prvej hodine zo mňa obavy opadli, keďže som sa cítila, akoby s mojou lektorkou sedíme oproti sebe v miestnosti a nie cez Skype 🙂 Dokonca som si neskôr uvedomila, že vďaka online hodinám ušetrím kopec času, keďže nemusím cestovať a aj rozvrh sme si vedeli lepšie prispôsobiť, bez stresu a náhlenia sa či náhodou nebudem na hodinu meškať. V konečnom dôsledku som bola s online lekciami veľmi spokojná a ani by som ich už nemenila.

pexels.com


Ako veľmi Vám progres v angličtine pomohol?

Kurz mi veľmi pomohol, keďže som nemala na prípravu na IELTS certifikát veľa času, ale len zopár mesiacov. Na začiatku som po pravde sama neverila, že naozaj budem po pár mesiacoch schopná absolvovať certifikát na takú uroveň, akú vyžadovala univerzita. Kurz bol však naozaj veľmi kvalitný a odborný, plus tvrdá práca a čas sa vyplatili, vďaka čomu som aj získala certifikát a bola prijatá na univerzitu do Holandska. 

Bolo niečo, z čoho ste mali pred začiatkom štúdia obavu? (napríklad strach z rozprávania, že nebudete rozumieť lektorovi alebo iné) Naplnila sa a museli ste sa s ňou popasovať, alebo to prebehlo nakoniec hladko?

Moje najväčšie obavy boli z rozprávania v angličtine, písanie a čítanie mi boli vždy prijateľnejšie. Keďže som však mala individuálny kurz, tak času na rozprávanie bolo naozaj veľmi veľa a keď človek nemá na výber a musí, tak nakoniec si zvykne aj na to rozprávanie a strach opadne. Keď som sa na úvod dozvedela, že moja lektorka nebude slovenka, to bol pre mňa asi najväčší stres, že jej nič nebudem rozumieť a ani ona mne. 🙂 Nakoniec som za to bola veľmi vďačná, lebo som bola prinútená snažiť sa vyjadriť bez toho, aby som mohla hovoriť po slovensky, čo je ďalšia vec, ktorá mi veľmi pomohla.

pexels.com


A ako sa Vám pozdávala naša lektorka Dasha, ktorá Vás učila?

S Dashou som si hneď od prvého momentu sadla, bola od začiatku veľmi priateľská a aj vďaka tomu môj prvotný stres veľmi rýchlo opadol. Hodiny mala vždy pripravené s poskytnutím veľkého množstva materiálov, či už na prácu na hodine alebo na samoštúdium. Vďaka jej tipom a radám sa mi podarilo na certifikát naozaj pripraviť a nič ma počas neho neprekvapilo. Navyše sa s ňou dá porozprávať na akékoľvek témy, keďže má naozaj veľa záujmov a vedomostí. Po absolvovaní certifikátu som sa rozhodla ešte pokračovať v konverzačných hodinách v The Bridge, ktoré už mám z Holandska. Myslím si, že čo sa týka jazyka, vždy je čo vylepšovať a na čom pracovať a stále sa naučím niečo nové, prípadne ak mám nejaké nejasnosti, Dasha mi vždy veci vysvetlí a pomôže. Dokonca mi už pomáhala aj s prípravou na jednu skúšku 🙂


Je niečo, čo by ste chceli možno odkázať tým, ktorí po anglicky nevedia, že prečo by to mali zmeniť?


V prvom rade, angličtina je svetový jazyk bez ktorého sa už dnes človek ďaleko „nepohne“. Vedieť angličtinu môže pomôcť priniesť nové príležitosti, či už vo svete alebo len na Slovensku. A hlavne netreba čakať, že „však niekedy sa ju začnem učiť“, treba začať čím skôr a nebáť sa, že človek sa niečo nedokáže naučiť. Stačí len chcieť a pracovať na tom. Navyše, teraz je vďaka korone a aktuálne situácií jedinečná príležitosť učiť sa nové veci a pracovať sebe. Treba využiť ten čas, ktorý máme tráviť doma čo najefektívnejšie.

Páčil sa vám rozhovor so študentkou Martinou? Ste tiež študentom našej školy a radi by ste sa podelili o svoj príbeh? Neváhajte nám napísať na media@thebridge.sk, budeme sa veľmi tešiť na vaše skúsenosti! 🙂

×