Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Prečo sa otestovať skôr, než sa pustíte do učenia jazyka

Prečo sa otestovať skôr, než sa pustíte do učenia jazyka

[:sk]Je skvelé, že ste sa rozhodli pracovať na zlepšení svojich jazykových zručností. S motiváciou je to trošku horšie – určite treba využiť prvotný drive a začať konať skôr, než vás to potichu prejde 😊

Keď sa začínate učiť jazyk, vždy si najskôr ujasnite svoju aktuálnu úroveň.  Objektívne úvodné testovanie jazykových zručností Vám odhalí všetky Vaše silné aj slabé stránky. Nie je postačujúce vedieť, že kedysi ste boli „tak stredne pokročilý“ alebo „viete nejaké základy“. Správny test by mal obsiahnuť cvičenia na gramatickú časť a tiež na posluch a čítanie s porozumením. Po otestovaní by ste mali získať obraz o tom, v čom ste lepší a čo Vás ťahá dolu.

 

Pokiaľ ste človek, ktorý sa učil jazyk už dlhšie, no mimo hodín s ním neprihádzal do styku, zrejme Vás gramatika posunie vyššie a posluch a slovná zásoba Vás potiahnu dolu. Ak ste, naopak, samouk a máte záľubu v sledovaní seriálov či filmov, gramatika Vás bude brzdiť a posluch zvládnete s vysokou pravdepodobnosťou na výbornú.

 

V našom jazykovom centre využívame na nezávislé online testovanie angličtiny Tracktest. Od iných testov sa líši tým, že si testujete priamo konkrétnu úroveň – nepostupujete od najjednoduchších otázok k ťažším, ale skúmate, koľko vedomostí máte na danej úrovni. V prípade, že si nie ste istý tým, ktorú úroveň si testovať, máte k dispozície „pre test“ – krátky rozraďovací test.
Samotný test trvá 20 až 30 minút. Je potrebné si naňho vyhradiť čas a tiché miesto, aby ste sa mohli sústrediť a dobre počuli cvičenia na posluch. Po dokončení online testovania si z Tracktestu môžete stiahnúť certifikát o dosiahnutej úrovni.

Po otestovaní uvidíte takto svoje výsledky:

Screenshot_1

 

Vždy je uvedené súhrnné percento a následne aj percentuálna úspešnosť v jednotlivých kategóriách. To Vám pomôže zistiť, na čo by ste sa pri učení mali zamerať.* Z týchto ukážkových výsledkov vidíme, že ide o človeka, ktorý buď sleduje seriály/filmy alebo sa pohybuje v anglicky hovoriacom prostredí. Dorozumievanie mu zrejme problém nerobí, avšak rozpráva s chybami a vety nie sú gramaticky korektné.

Máte k dispozícii aj spätnú väzbu priamo zo systému, vďaka ktorej sa dozviete, kde ste urobili chybu. Screenshot_2

 

Aby bolo testovanie kompletné, ponúkame aj speaking testy, ktoré sa robia osobne. Prebiehajú formou konverzácie s lektorom angličtiny. Téma a jej obtiažnosť sa prispôsobuje úrovni študenta – lektor skúma úroveň a rozsah vedomostí na základe šírky slovnej zásoby, rýchlosti reagovania, správnosti vyjadrovania sa a tiež podľa používania špecifických výrazov a gramatických javov. Po dokončení testovania od nás obdržíte certifikát o dosiahnutej úrovni v speaking teste.

 

Na speaking test sa môžete objednať na kurzy@thebridge.sk. kde si s Vami dohodneme termín.

 

* Ak potrebujete pomôcť s interpretáciou výsledku, radi Vám pomôžeme na kurzy@thebridge.sk .[:]

×