Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Nemám rada, keď si ma mýlia s prekladačom, hovorí naša lektorka Lucia.

<strong>Nemám rada, keď si ma mýlia s prekladačom, hovorí naša lektorka Lucia</strong>.

Jazyková škola, to nie sú len cvičenia a učebnice, sú to predovšetkým skúsení a kvalifikovaní lektori, vďaka ktorým sa už množstvu našich študentov otvorila brána do sveta angličtiny. A sú to nielen profesionáli vo svojom odbore, ale aj zaujímavíľudia, svetobežníci i svojrázne osobnosti. Spoznajte ich s nami lepšie.

Lucia do The Bridge nemerala dlhú cestu, a to najmä preto, že u nás začala učiť primárne online lekcie. Pochádza z Liptovského Mikuláša a okrem Slovenska učila angličtinu aj v Taliansku. Prečítajte si rozhovor a dozviete sa aj to, akému netypickému „hobby“ sa vo voľnom čase najnovšie venuje.

Neprisťahovala si sa do Bratislavy, ale zostala si učiť z Mikuláša. Prečo?

Liptovský Mikuláš je moje rodné mesto, ktoré netreba obzvlášť predstavovať, veď dobré sa chváli samo! Som veľmi rada, že môžem bývať práve tu, obklopená takou krásnou prírodou. Na druhej strane veľa ľudí od nás odchádza a sťahuje sa za prácou práve do Bratislavy. A ja som mala to šťastie nájsť si tam miesto s možnosťou pracovať z domu. Som za to veľmi vďačná.

Ako si sa dostala k učeniu angličtiny? Je to niečo, čo si chcela robiť odjakživa?

Išlo to tak nejak postupne a prirodzene. Angličtina bola mojím obľúbeným predmetom už na základnej škole a mala som šťastie na tie najlepšie učiteľky, ktoré ma veľmi inšpirovali. Až natoľko, že som s nimi chcela tráviť aj voľný čas a byť ako ony. Z niektorých sa neskôr stali aj moje kolegyne a priateľky, pretože som sa najskôr vrátila učiť na moju strednú školu, evanjelické bilingválne gymnázium. No a to „učiteľské“ som asi v sebe tiež vždy mala – už ako dieťa som napríklad sesternici vymýšľala rôzne pracovné listy s tajničkami, či neskôr zlepšováky na učenie.

Koľko rokov už učíš angličtinu?

Učiť som začala v roku 2015 a v The Bridge som už druhý školský rok.

Ako si sa dostala do The Bridge?

O The Bridge som sa dozvedela cez moju bývalú kolegyňu, ktorá mi raz poslala odkaz na jeden kvíz na ich stránke. Potom som si všimla, že organizujú workshop pre verejnosť o jazykových appkách, a tak som sa prihlásila. Veľmi ma zaujali, no a odtiaľ bol už len krôčik k tomu, aby som im poslala životopis.

Kde si pracovala predtým a prečo si sa rozhodla posunúť ďalej?

Okrem spomenutého gymnázia som ešte učila v jazykovke v Taliansku a chvíľku na ďalšej strednej škole v Liptovskom Mikuláši. The Bridge som si vybrala najmä preto, že mi umožňovala pracovať z domu počas pandémie, ale aj kvôli tomu, že kladú dôraz na kvalitu, čo bolo vždy mojou prioritou.

V čom je podľa teba škola The Bridge iná ako tie ostatné?

Ako som už spomenula, kvalita je na prvých priečkach spolu s potrebami učiteľov i študentov. Škola sa snaží implementovať humanistický prístup k vzdelávaniu a tiež jej leží na srdci ekológia. A je tu úžasná kultúrna pestrosť lektorov, čo vytvára nádherný interkultúrny priestor.

Ktorú súčasť svojej práce máš najradšej?

Rada vymýšľam nové spôsoby, ako ľuďom priblížiť angličtinu a vzbudiť v nich záujem. A milujem, keď vidím, že sa mi to podarilo. Keď ľudia prekonávajú svoj komunikačný blok a skrátka začnú rozprávať, a keď ich baví venovať sa angličtine aj mimo vyučovacích hodín.

Čo ti u študentov najviac lezie na nervy?

Nedochvíľnosť, nezáujem rozvíjať sa a keď si ma mýlia s Google prekladačom.

Aká je tvoja najlepšia vlastnosť a aká je tá najhoršia?

Najlepšia asi trpezlivosť a najhoršia, že niekedy si veci príliš pripúšťam.

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase?

Je toho veľa, čo rada robím, napríklad čítanie kníh, pozeranie filmov, učenie sa taliančiny, varenie. Milujem tiež hudbu, tanec, prechádzky v prírode či šport. Okrem učenia angličtiny som sa pred pár rokmi začala venovať aj opatrovaniu ľudí s hendikepmi.

Máte chuť zlepšiť si svoju angličtinu? Napíšte nám na kurzy@thebridge.sk alebo zavolajte na číslo +421 948 104 916 a možno vám sadne práve ten so sympatickou lektorkou Emmou.

×