Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Lektor Marco: Spätnou väzbou je pre lektora aj to, ak sú študenti počas hodiny pasívni a nekladú otázky.

Lektor Marco: Spätnou väzbou je pre lektora aj to, ak sú študenti počas hodiny pasívni a nekladú otázky.

Jazyková škola, to nie sú len cvičenia a učebnice, sú to predovšetkým skúsení a kvalifikovaní lektori, vďaka ktorým sa už množstvu našich študentov otvorila brána do sveta angličtiny. A sú to nielen profesionáli vo svojom odbore, ale aj zaujímaví ľudia, svetobežníci i svojrázne osobnosti. Spoznajte ich s nami lepšie.

Marco Talia pochádza z Talianska, no veľkú časť svojho života strávil mimo svojej rodnej krajiny. Predtým, než začal učiť angličtinu, totiž pracoval v úplne odlišnom odvetví. Rád však rozvíja svoje vedomosti a neustále sa chce posúvať ďalej, čo ho napokon priviedlo aj k učeniu angličtiny u nás. Prečítajte si viac o Marcovi a dozviete sa aj to, čo má na svojej súčasnej práci najradšej.

Povedz nám viac o tvojom domove.

Narodil som sa a vyrástol som v Neapole, ale väčšinu mojej profesionálnej kariéry som strávil v Ríme, Miláne, Paríži, Londýne a Washingtone, D.C..

Cnie sa ti niekedy za domovom?

Úprimne povedané, Taliansko mi veľmi nechýba.

Ako si sa dostal k učeniu angličtiny?

Viac ako 28 rokov som pracoval ako medzinárodný odborník na marketing a predaj v súkromnom sektore. Keď som začal uvažovať o väčšej zmene v profesionálnom živote, zameral som sa práve na to, že sa chcem naučiť niečo nové. A ak vy učíte niekoho, učíte sa automaticky tiež. Takže moje rozhodovanie bolo celkom jednoduché.

Koľko rokov už učíš angličtinu a ako dlho učíš v The Bridge?

Na obe otázky môžem odpovedať rovnako: takmer rok, hoci lektorstvo som si vyskúšal už počas môjho posledného pôsobenia v korporácii, kde som školil manažérov.

Ako si sa dostal do The Bridge?

Jednoducho som v marci 2023 reagoval na online pozíciu lektora.

Kde si pracoval predtým?

Ako obchodný manažér som pracoval hlavne v Európe a Severnej Amerike. Niečo iné som začal hľadať preto, že som vo svojej práci akosi uviazol, odrazu som bol obklopený ľuďmi, voči ktorým som prestal mať rešpekt. A uvedomil som si, že mladší už nebudem. Som vďačný za to, že som dostal možnosť pripojiť sa k tímu v The Bridge, pretože berú svoju misiu „zdieľania znalostí“ vážne, ale zároveň uvoľnene.

Ktorú súčasť svojej práce máš najradšej?

Myšlienku, že nezáleží na tom, ako dlho vyučujete. Ak ste dostatočne zvedaví, vždy sa naučíte niečo nové. Skrátka: neustály rozvoj.

Čo ti u študentov najviac lezie na nervy?

Nič. Ak nekladú otázky a zostávajú pasívni počas hodiny, je to skôr spätná väzba pre mňa. Musím však zároveň dodať, že doteraz som prišiel do styku len s dospelými študentmi s vysokou úrovňou vnútornej motivácie, ktorí sú v triede, pretože to chcú.

Aká je tvoja najlepšia vlastnosť a aká je tá najhoršia?

Klady sú intelektuálna zvedavosť a pracovitosť, zápory perfekcionizmus a sebakritika.

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase?

Turistike a čítaniu.

Máte chuť zlepšiť si svoju angličtinu? Napíšte nám na kurzy@thebridge.sk alebo zavolajte na číslo +421 948 104 916 a možno vám sadne práve jeden z kurzov s lektorom Marcom.

×