Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Herec a lektor Luis: Svoje skutočné povolanie som našiel až v práci učiteľa.

<strong><u>Herec a lektor Luis: Svoje skutočné povolanie som našiel až v práci učiteľa</u>.</strong>

Jazyková škola, to nie sú len cvičenia a učebnice, sú to predovšetkým skúsení a kvalifikovaní lektori, vďaka ktorým sa už množstvu našich študentov otvorila brána do sveta angličtiny. A sú to nielen profesionáli vo svojom odbore, ale aj zaujímavíľudia, svetobežníci i svojrázne osobnosti. Spoznajte ich s nami lepšie.

Luis pochádza z Brazílie a okrem toho, je že učiteľom, má aj ďalšie, veľmi zaujímavé povolanie, je herec. Prekvapivo, práve to ho priviedlo k učeniu, ktoré teraz považuje za svoje poslanie. Prečítajte si, ako sa Luis dostal od svojho prvého študenta z Brazílie až k nám na Baštovú, kde vedie kurzy pre deti.

Cnie sa ti niekedy za domovom?

Samozrejme, tak ako väčšine ľudí. Kedy to na mňa príde, však záleží od viacerých faktorov.

Ako si sa dostal k učeniu angličtiny?

V Brazílii som sa snažil preraziť ako herec a na to som potreboval dostatok času a slobody, takže som odišiel zo zamestnania a 6 mesiacov nasledoval tento svoj cieľ. Býval som u rodičov, takže ma finančná stránka veci až tak netrápila. V tom čase sa môj bratranec potreboval naučiť anglicky, a tak ma poprosil, či by som mu s tým nepomohol. On bol môj prvý študent a učenie sa mi tak nejako zapáčilo. Uvedomil som si, že mi poskytuje potrebnú flexibilitu. Prihlásil som sa teda na kurz učenia a potom získal prácu ako učiteľ, v ktorej som zrejme naozaj našiel svoje pravé povolanie. Cítim, že ho môžem robiť po zvyšok života, ak bude treba.

Koľko rokov už učíš angličtinu?

Angličtinu učím asi osem rokov, z toho dva a pol pre The Bridge.

Ako si sa dostal do The Bridge?

Na Slovensku som pracoval pre inú jazykovku a robil som si prieskum, ako fungujú úspešné jazykové školy. Prišiel som na webstránku The Bridge a zbadal som, že hľadajú lektorov. O The Bridge som počul slová chvály aj predtým a známy s nimi mal osobnú skúsenosť, takže som sa rozhodol poslať životopis. A prijali ma.

Kde si pracoval predtým?

Pracoval som na ďalších štyroch jazykových školách, ale na rôznych oddeleniach. Dve z nich boli ešte v Brazílii, kde som pôsobil na obchodnom oddelení aj vo finančnom tíme, ale tiež ako učiteľ a asistent riaditeľa štúdií. V Írsku som pracoval ako obchodný poradca a na Slovensku ako lektor, potom v The Bridge už ako lektor zodpovedný za detské kurzy a podporu nových lektorov.

Ktorú súčasť svojej práce máš najradšej?

Učenie a sledovanie pokrokov mojich študentov. Prináša to pocit zadosťučinenia.

Čo ti u študentov najviac lezie na nervy?

Nedostatok odhodlania. Snažíme sa študentom pomôcť aj s týmto, ale niekedy ani nevedia, na čo vlastne angličtinu potrebujú a vtedy je nájsť potrebnú motiváciu veľmi ťažké.

Aká je tvoja najlepšia vlastnosť a aká je tá najhoršia?

Myslím, že to, že sa stále usmievam – aspoň to tvrdia niektorí moji študenti. O mojich vnútorných démonoch pomlčím.

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase?

Milujem cestovanie a spoznávanie nových ľudí a miest. Najnovšie k mojim záľubám pribudlo aj cvičenie.

Máte chuť zlepšiť si svoju angličtinu? Napíšte nám na kurzy@thebridge.sk alebo zavolajte na číslo +421 948 104 916 a možno vám sadne práve ten so sympatickou lektorkou Emmou.

×