Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Ako si my, učitelia obnovujeme sily? Hľadajte s nami spôsoby, ako si obnoviť energiu

Ako si my, učitelia obnovujeme sily? Hľadajte s nami spôsoby, ako si obnoviť energiu

Workshop info

Učiteľstvo je uspokojujúce, ale náročné povolanie, ktoré si vyžaduje neustálu energiu a odhodlanie. Medzi každodennými výzvami je však pre učiteľov dôležité, aby uprednostnili starostlivosť o seba a našli si spôsob, ako doplniť svoje energetické rezervy. Na tomto stretnutí vedenom formou diskusie preskúmame koncept „ostrenia píly“, ktorý presadzuje Stephen Covey, a prediskutujeme/podelíme sa o praktické stratégie na obnovenie našej energie ako učiteľov.

Kedy: 21. mája, 17:00 – 18:30 hod. stredoeurópskeho času

Kde: Online/ZOOM

Kľúčové témy:

  • Pochopenie konceptu „ostrenia píly“ a jeho významu pre vyučovanie.
  • Identifikácia bežných úbytkov energie a stresorov v učiteľskej profesii.
  • Skúmanie rôznych techník starostlivosti o seba a obnovy energie.
  • Zdieľanie osobných skúseností a postrehov o udržiavaní rovnováhy a pohody v učiteľskej profesii.

Workshop budú viesť: Andrea Záhumenská a Mike Shreeve

Mike Shreeve pôsobil ako riaditeľ školy a manažér ľudských zdrojov. Jeho manažérske skúsenosti sa stali užitočnými v jeho súčasnej úlohe odborného školiteľa, kde pôsobí ako kouč a mentor manažérov a odborníkov v oblasti ľudských zdrojov. V stredisku odbornej prípravy učiteľov Pilgrims navrhol kurzy NLP a koučovacích zručností a kurzy Učenie žiakov so špeciálnymi potrebami a inkluzívne vzdelávanie. Je aktívnym vzťahovým koučom, ako aj certifikovaným inštruktorom Európskej rady pre mentoring a koučing. Okrem obchodného koučovania a mentoringu sa Mike venuje aj koučovaniu detí s poruchami učenia. Medzi jeho najnovšie projekty patrí program odbornej prípravy učiteľov v Etiópii zameraný na zlepšenie koučovacích zručností a spätnej väzby spolu s programom pre našich učiteľov tu v The Bridge zameraným na využívanie koučovacích zručností pri výučbe angličtiny.

Andrea Záhumenská je v súčasnosti študijnou riaditeľkou v anglickom jazykovom centre The Bridge v Bratislave. Prednášala na viacerých konferenciách ELT a viedla celý rad externých školení pre učiteľov angličtiny. Andrea je držiteľkou diplomu Trinity TESOL a nedávno získala akreditáciu EMCC pre koučovanie. Je presvedčená, že učitelia môžu a skutočne menia životy študentov a že môžu mať na študentov pozitívny vplyv, ktorý sa prejavuje aj mimo triedy. Je tiež presvedčená, že učiteľské povolanie je dynamické a neustále sa vyvíjajúce a že najlepší učitelia veria v celoživotné vzdelávanie a neustále sa snažia o osobný rozvoj.

Andrea&Mike_Teacher_workshops_SK (#113)
×