Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Ako sa pripraviť na pracovný pohovor v angličtine? + E-BOOK zdarma

Ako sa pripraviť na pracovný pohovor v angličtine? + E-BOOK zdarma
V práci trávime vyše tretinu svojho produktívneho života. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré by nás mala naša práca napĺňať. Nájsť si prácu snov však rozhodne nie je ľahké! Prejsť prijímacím pohovorom a zaujať na ňom je nevyhnutnosťou. Čím ďalej, tým viac zamestnávateľov navyše zvykne na uchádzača o prácu „vytiahnuť“ angličtinu či iný cudzí jazyk. Pri uchádzaní sa o prácu v cudzine ide pritom o samozrejmosť.

Neovládať cudzie jazyky sa v súčasnosti nevypláca

V lepšom prípade to znamená získať slabšie platenú prácu, v tom horšom rovno skončiť ako nezamestnaný na úrade. Pre sebavedomých absolventov stredných a vysokých škôl sú akiste obe alternatívy dostatočne desivé na to, aby sa im pokúsili vyhnúť.

Angličtina je v kurze

Ako predpoklad prijatia do zamestnania angličtinu totiž uvádza vyše 50 % pracovných ponúk, z ktorých zhruba dve tretiny požadujú jej aktívnu znalosť. A to hovoríme o desiatkach tisíc nových pracovných ponúk na celom Slovensku čakajúcich na toho správneho človeka!

Vedieť a vedieť

Pýtate sa, aký je rozdiel medzi znalosťou a aktívnou znalosťou? Zjednodušene by sa dalo povedať, že aktívna znalosť znamená pravidelné používanie jazyka, teda rozprávanie, čítanie novín či písanie emailov. Kým bežnú znalosť angličtiny uvádza až 60 % uchádzačov o zamestnanie, aktívnu len 20 % ľudí hľadajúcich si prácu.

A spomedzi mladých ľudí po škole hovorí anglicky tiež len jedna štvrtina. To všetko napriek tomu, že angličtina je svetovým jazykom číslo jeden a na Slovensku aj povinným školským predmetom. Nehovoriac o všadeprítomnom internete a možnosti komunikovať so zahraničnými rovesníkmi na dennodennej báze.

Nech už je dôvod akýkoľvek, nezáujmom žiakov o vzdelanie začínajúc a kvalitou pedagógov končiac, fakt je ten, že angličtina vládne trhu práce a šance uplatniť sa na ňom majú niekoľkonásobne väčšie tí absolventi, ktorí angličtinu nielen perfektne ovládajú, ale sa ju nehanbia aj použiť!

Ako sa odlíšiť?

Znalosť anglického, či iného svetového jazyka si dnes do životopisu môže napísať každý. A každý tak aj robí! Uchádzač o prácu sa preto logicky pýta: Ako sa môžem odlíšiť od ostatných? Odpoveď je síce jednoduchá, ale jej realizácia vraxi má dlhodobejší charakter. Možností ako zlepšiť svoju angličtinu je veľa – jazykové kurzy či pobyty, brigáda v cudzine, alebo samostatné štúdium. Odpoveď na to, ako sa odlíšiť už v životopise, je však jedna jediná: Odlíšiť sa môžete jazykovým certifikátom!

 

Urobte si certifikát

Jazykový certifikát je nespochybniteľným, ale najmä všeobecne uznávaným dôkazom toho, že vaša angličtina či iný jazyk má svoju pevne podchytenú úroveň. A nie je žiadnym tajomstvom, že držitelia certifikátov sú pre zamestnávateľa oveľa atraktívnejší. Nehovoriac o tom, že pre solídnu prácu v zahraničí, respektíve pre ďalšie vysokoškolské štúdium v cudzine, je papier absolútne nevyhnutný. Druhov jazykových certifikátov je niekoľko, pričom k najprestížnejším patria certifikáty z Cambridge. Okrem všeobecnej angličtiny, môžu úspešní absolventi skúšok z Cambridge získať aj certifikáty zamerané na obchodnú angličtinu (BEC), respektíve na právnickú angličtinu (ILEC). Zamestnávatelia v niektorých konkrétnych odvetviach totiž vyžadujú jazykové znalosti nad všeobecný rámec. Hoci pre získanie certifikátu dnes nie je nutné absolvovať aj prípravný kurz, návšteva kurzu výrazne zvyšuje šance uspieť na skúškach. Tie sú totiž náročné nielen obsahovo, ale aj finančne. Záujemcovia o certifikát by ich preto nemali podceňovať, ale naopak, snažiť sa v nich uspieť čo najlepšie. Výsledné skóre je totiž rozhodujúce aj pre budúceho zamestnávateľa.

Chcete patriť k vyvoleným?

Jazykový certifikát vás zaručene odlíši od konkurencie. Z účastníkov jazykových kurzov na Slovensku si totiž v súčasnosti urobí certifikát len necelé jedno percento! Tak neváhajte a poďte do toho.Prečítajte si o certifikácoch z angličtiny viac alebo si rovno pozrite naše kurzy. Prestaňte na angličtinu chodiť, začnite sa ju učiť. Prihláste sa do kurzu a zvládnite angličtinu tak, aby ste smelo mohli do svojho životopisu nielen napísať „anglický jazyk – aktívne“. Je najvyšší čas!

Pripraviť sa môžete aj individuálne

Ak ste si istí, že certifikát nepotrebujete, ale chcete skôr zapracovať na svojej prezentácii počas pohovoru, máme pre vás aj druhú možnosť. Na tomto individuálnom kurze vás pripravíme priamo na konkrétny pohovor. Najlepšie je, ak už viete presne na akú pozíciu budete robiť pohovor, poznáte požiadavky a viete konkrétne na čo sa potrebujete pripraviť. Na kurze si prejdete rôzne otázky, ktoré môžete očakávať, pričom nebude chýbať ani simulovaný pohovor. Okrem toho sa dozviete, čo na interview prezradiť alebo neprezradiť a najmä to, ako to po anglicky povedať. Nacvičíme si, ako použiť správne frázy a urobiť ten najlepší prvý dojem.

Angličtina nebude menej dôležitá

Či už ide o certifikát alebo prípravu na samotný pohovor, znalosť angličtiny sa bude stále viac a viac považovať za základnú zručnosť, rovnako ako práca s počítačom. Preto neváhajte, šance čakajú na pripravených. Keď sa vás na pohovore opýtajú, či môžete v komunikácii prejsť do angličtiny, vtedy už bude neskoro. 🙂

Stiahnite si e-book

Chcete vedieť ešte viac? E-book, ktorý sme pre vás v The Bridge pripravili, vám pomôže pripraviť sa na základné situácie, s ktorými sa môžete stretnúť na pracovnom pohovore v anglickom jazyku.

Dozviete sa, ako

  • odpovedať na otázky o vašich silných stránkach
  • čo je stratégia „Star“ a ako vám pomôže pri odpovediach ohľadom vašich kompetencií a zručností
  • napísať dobrý motivačný list
  • aké najčastejšie otázky očakávať počas telefonického interview

Čo v e-booku ešte nájdete?

tipy – užitočné slovíčka a frázy – praktické stratégie

SŤAHUJTE E-BOOK TU