Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Ako komunita motivuje pri výučbe jazyka?

Ako komunita motivuje pri výučbe jazyka?

Roky skúseností s výučbou anglického jazyka nás presvedčili o dôležitosti socializácie a potrebe zaradenia sa do komunity ľudí, ktorí zdieľajú rovnaké záujmy a ciele. Vzájomná motivácia pomáha ľuďom ľahšie si zachovať disciplínu a zostávať s jazykom v dennom styku, aby si osvojili jazyk a naučili sa ho používať automaticky.

Poznáte to. Ak sa rozhodnete vykonávať akúkoľvek novú pravidelnú aktivitu, hlavne zo začiatku si bude vyžadovať mnoho disciplíny i motivácie. Je rozhodne veľmi prínosné, ak svoje aktivity naviažete aj na iných ľudí, takže ich môžete nielen zdieľať ale vzájomne sa podporovať. Komunita prispieva k vyššej motivácii i lepšej nálade. A popri štúdiu cudzieho jazyka to platí dvojnásobne.

The Bridge club je pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaliť v angličtine hravou formou, obklopiť sa ľuďmi s rovnakým cieľom a záujmom a udržať tak v sebe prirodzenú chuť zlepšovať sa a pracovať na sebe.

Máme za sebou prvý úspešný večer, ktorý prekonal všetky naše očakávania. Stretli sa tu nielen naši študenti, lektori či kolegovia, navštívili nás tiež ľudia, ktorí sa u nás ocitli po prvýkrát. Počas našej Mystery night sme sa príjemne zabavili, porozprávali sa v angličtine a zároveň spoznali ľudí, ktorí rovnako ako my zdieľajú nadšenie pre angličtinu. Uvoľnená atmosféra viedla k tomu, že študenti nevnímali stres z učenia sa a spojili tak príjemné s užitočným.
O tom, že pokračovať v projekte the Bridge club má zmysel, sme sa presvedčili aj vďaka pozitívnej odozve od našich návštevníkov.

„Nakoľko nie som u vás študentkou, neviem presne ako to funguje. Čo sa týka samotnej Mystery Game, veľmi sa mi páčilo, že tam bola lektorka, ktorá nevedela po slovensky. Je to potom také donútenie, že tie slovíčka nemôžem nahrádzať slovenskými, ale naozaj komunikovať v angličtine. Páčila sa mi hlavne tá druhá hra, kedy sme mali odhaliť vraha, kedže som sa mohla porozprávať s viacerými ľuďmi aj so samotnými lektormi a naozaj sa do toho zapojiť. Bola tam príjemná atmosféra, lektori sa snažili zabaviť a pekne celú hru viedli. Nemám žiadne návrhy na zlepšenie, páčilo sa mi. :)“
účastníčka Mystery Night

Okrem netradične stráveného večera sa účastníci zdokonalili v jazyku, naučili sa nové slovíčka či dokázali vytvoriť vetné konštrukcie, ktoré by pod tlakom štandardnej výučby možno nikdy nevznikli. Pocit úspechu a prekonanie náročných úloh vedie k zvýšeniu sebavedomia, nárastu endorfínov v tele a tým pádom i zvýšenej chuti pokračovať a zlepšovať sa naďalej.

Tematické večery u nás budú prebiehať aj naďalej. Každý mesiac Vás privítame s novými aktivitami v rámci konkrétnej a vopred stanovenej témy. Jednotlivé aktivity pre Vás s nadšením pripravujú naši lektori, ktorí sa počas večera postarajú či už o dobrú náladu ako aj o podsúvanie vedomostí. 🙂

Najbližšie sa na Vás tešíme už 22.11.2018 o 18:00 v našom jazykovom centre the Bridge na Baštovej ulici. Pripravili sme si pre Vás veľmi chutný event s názvom FOOD NIGHT, ktorý sa bude viesť v duchu zaujímavých i rýchlych a jednoduchých receptov. Porozprávame sa o azda jednej z najpríjemnejších tém, zlepšíme si slovnú zásobu a určite si spolu nejaký ten pokrm uvaríme. Prihlásiť sa môžete vopred na náš mail recepcia@thebridge.sk .

Keďže zoznam aktivít u nás nikdy nekončí, dovoľujeme si Vás pozvať i na náš Vianočný Festival jazykov v Starej tržnici, 24.11.2018. Dozviete sa o tom, ako to u nás funguje, budete mať možnosť súťažiť a vyhrať zaujímavé ceny alebo si iba v opare vianočnej atmosféry nezáväzne pokecáte s nami i s našimi lektormi.

×