Začať s angličtinou môžete kedykoľvek. Otestujte sa a zistite na čom môžete stavať. U nás nájdete kurz, ktorý vám sadne. :)

Ako byť v triede autentický?

Ako byť v triede autentický?

Workshop info

V našom 90-minútovom online workshope spoločne preskúmame, čo môže autenticita učiteľa znamenať v praxi a či zohráva úlohu pri vytváraní podnecujúceho prostredia v triedach. Tony Wright si myslí, že „autentický učiteľ“ je neustále sa rozvíjajúci učiteľ, ktorý neustále využíva príležitosti na učenie sa (o sebe, žiakoch, ľudskosti, živote a ďalších veciach).

Autentický učiteľ je podľa neho zraniteľný a nedokonalý, pretože pozná svoje limity a chyby. Podľa jeho definície sú autentickí učitelia ľudia, ktorí vítajú spätnú väzbu od učiteľov aj žiakov a ktorí sa vždy snažia, aby bolo učenie relevantné.

Hoci tieto veci nie je ľahké zmerať, jedno je isté, že študenti vedia, či je učiteľ autentický alebo nie.

Kedy: 19. júna, 16:00 – 17:30 hod. stredoeurópskeho času

Kde: Online/ZOOM

Na workshope sa Mark podelí o svoje príbehy a ak sa rozhodnete prísť, budeme radi ak obohatíte workshop aj o tie vaše.

„Po 40 rokoch vyučovania angličtiny a života vo svete, v ktorom sme si viac ako kedykoľvek predtým neistí tým, čo je skutočné a pravé a čo nie, sa nad autenticitou zamýšľam viac ako kedykoľvek predtým.“
Mark Andrews

Workshop bude viesť: Mark Andrews

Mark Andrews pôsobil 15 rokov ako školiteľ učiteľov a lektorov na Univerzite Eötvösa Loránda v Budapešti v Maďarsku na Katedre aplikovanej lingvistiky (anglický jazyk), predtým učil v Nemeckej demokratickej republike, Československu a Českej republike.

Už 40 rokov žije a pracuje v strednej a východnej Európe, z toho 12 rokov ako metodik ELT a poradca British Council. Šesť rokov sa podieľal na jazykovom a kultúrnom projekte s učiteľmi stredných škôl v Maďarsku, ktorého výsledkom bola učebnica pre tínedžerov Zoom In.  Päť rokov bol koordinátorom IATEFL Hungary Culture and Literature Special Interest Group a je veľkým podporovateľom združení učiteľov v regióne strednej a východnej Európy.

Desať rokov pracoval pre SOL (Sharing One Language) v Devone a v tomto regióne ako tréner učiteľov a lektorov, lektor na študentských kurzoch a tvorca kurzov a materiálov. V súčasnosti pracuje na voľnej nohe a v poslednom roku vedie týždenné kurzy pre tínedžerov v rakúskych školách pre organizáciu English in Action. Veľmi rád chodí na Slovensko a spoluorganizoval štyri letné tábory v Čadci, Starej Turej a Šamoríne na lodi na Dunaji.

Mark Andrews_SVK (#114)
×