Samuel má ukončené vysokoškolské vzdelanie ´Le Diplôme National du Brevet’, ‘Baccalauréat Scientifique’ a ‘Diplôme de Licence’.

Po ukončení univerzity sa vrátil do Anglicka a 8 rokov pracoval v Buckinghamskom paláci. Mal na starosti prijímanie nových zamestnancov (cca 500 ročne). Následné dvojročné pôsobenie v londýnskej Metropolitan Police ešte viac rozvinulo jeho schopnosti aktívne pracovať s rôznymi typmi ľudí. V roku 2015 sa rozhodol zmeniť prácu a stať sa učiteľom. Cestoval po Európe, strávil nejaký čas v Španielsku a v  Čechách, kde má rodinu. Následne sa vrátil na univerzitu v Perpignan, kde študoval učiteľstvo a v St.Giles v Londýne získal certifikát pre učiteľov angličtiny.

Sam má skúsenosti s vyučovaním dospelých, ale aj detí a teenagerov. Predchádzajúce pracovné skúsenosti mu výrazne pomáhajú pri práci s diagnostikou a motiváciou študentov. Má rád plávanie, cestovanie, filmy, komiksy, literatúru, fitness, fotografovanie a jedlo. Samuel získal prestížne ocenenie Diamond Jubilee Medal.

Kurzy angličtiny, ktoré vediem