Graham je príjemný, sčítaný lektor a zručný komunikátor. V oblasti vzdelávania pôsobí viac ako 10 rokov.

Graham Strouts pochádza z južného Anglicka, kde získal titul zo sociológie v kombinácii s nemeckým a francúzskym jazykom na univerzite v Essexe. Následne ho zlákala malebná írska príroda a dlhých 24 rokov pracoval v oblasti terénnych úprav, záhradníctve a lesníctve, ako lektor a tútor. V rokoch 2015-2016 získal taktiež akademický titul z agrolesníctva na Bangorskej univerzite.

Napriek dlhým rokom v Írsku mal vždy vášeň pre cestovanie a jazyky. V lete v roku 2017 absolvoval cykloturistický výlet z Veľkej Británie po celej Európe. V júli 2017 získal v Barcelone medzinárodnú kvalifikáciu pre učiteľov anglického jazyka TESOL. Ňou aj naštartoval svoju učiteľskú kariéru a v rámci nového povolania je Bratislava jeho prvou zastávkou. S našou jazykovou školou začal spolupracovať v septembri 2017.

Graham si učenie vyslovene užíva. Rád zdieľa nové nápady s inými ľuďmi a zároveň si stále zachováva lásku k stromom, záhradníctvu a životu v prírode. Vo svojom voľnom čase neváha kedykoľvek nasadnúť na bicykel a objavovať nové dobrodružstvá a krásy okolitej prírody.