Kto nehovorí po anglicky, musí z kola von!

Kto nehovorí po anglicky, musí z kola von!

Neovládať cudzie jazyky sa v súčasnosti nevypláca

V lepšom prípade to znamená získať slabšie platenú prácu, v tom horšom rovno skončiť ako nezamestnaný na úrade. Pre sebavedomých absolventov stredných a vysokých škôl sú akiste obe alternatívy dostatočne desivé na to, aby sa im pokúsili vyhnúť.

Angličtina je v kurze

Ako predpoklad prijatia do zamestnania angličtinu totiž uvádza vyše 50 % pracovných ponúk, z ktorých zhruba dve tretiny požadujú jej aktívnu znalosť. A to hovoríme o desiatkach tisíc nových pracovných ponúk na celom Slovensku čakajúcich na toho správneho človeka!

Vedieť a vedieť

Pýtate sa, aký je rozdiel medzi znalosťou a aktívnou znalosťou? Zjednodušene by sa dalo povedať, že aktívna znalosť znamená pravidelné používanie jazyka, teda rozprávanie, čítanie novín či písanie emailov. Kým bežnú znalosť angličtiny uvádza až 60 % uchádzačov o zamestnanie, aktívnu len 20 % ľudí hľadajúcich si prácu.

A spomedzi mladých ľudí po škole hovorí anglicky tiež len jedna štvrtina. To všetko napriek tomu, že angličtina je svetovým jazykom číslo jedna a na Slovensku aj povinným školským predmetom. Nehovoriac o všadeprítomnom internete a možnosti komunikovať so zahraničnými rovesníkmi na dennodennej báze.

Nech už je dôvod akýkoľvek, nezáujmom žiakov o vzdelanie začínajúc a kvalitou pedagógov končiac, fakt je ten, že angličtina vládne trhu práce a šance uplatniť sa na ňom majú niekoľkonásobne väčšie tí absolventi, ktorí angličtinu nielen perfektne ovládajú, ale sa ju nehanbia aj použiť!

Vyšperkujte si CVčko

25. – 26. februára sa uskutoční už 6. ročník veľtrhu práce Profesia days, ktorý organizuje portál Profesia.sk. Začnite svoje „nové“ hľadanie práce tak dobre ako sa len dá. Sledujte stránku veľtrhu, aby ste vychytali všetky výborné tipy ako si vylepšiť životopis, získať informatívny certifikát z jazyka alebo IT zručností či pripraviť sa na pohovor. Test z angličtiny si môžete urobiť na stránke Profesia days v programe cez sekciu „Cudzie jazyky“, alebo priamo cez tento link.

Angličtina nebude menej dôležitá

Znalosť angličtiny sa bude stále viac a viac považovať za základnú zručnosť, rovnako ako práca s počítačom. Šance čakajú na pripravených. Prihláste sa do kurzu a zvládnite angličtinu tak, aby ste smelo mohli do svojho životopisu napísať „anglický jazyk – aktívne“.

Prestaňte na angličtinu chodiť, začnite sa ju učiť. Urobte si niektorý z medzinárodných certifikátov v úrovni B2/C1, radi vám poradíme, ktorý je ten pravý pre vás. Možností ako zlepšiť svoju angličtinu je veľa – jazykové kurzy či pobyty, brigáda v cudzine, alebo samostatné štúdium. Stačí len urobiť prvý krok. Je najvyšší čas!

Photo by cmichel67

×

Cart