POZVÁNKA NA

Bezplatný kurz angličtiny pre seniorov v the Bridge

16.-20.9. 2019.

Máte rodiča, starého rodiča či suseda, ktorý by ocenil ´nakopnutie´ k učeniu anglického jazyka? Prihláste ho na bezplatnú Seniorskú školu anglického jazyka the Bridge.

Intenzívny vyučovací týždeň dá seniorom know – how, ako sa správne učiť anglicky. Namotivuje ich k aktivite, ktorá prospeje ich zdraviu, duši aj ich nálade.

Viac ako len učenie sa anglického jazyka

„Bezplatnou intenzívnou školou anglického jazyka chceme seniorom vyslať odkaz, že život na dôchodku môže byť novým začiatkom. Rodič či starý rodič sa okrem samotného učenia musí prinútiť aj k drobným spoločenským povinnostiam. Musí výjsť z domu, vychystať sa, ísť medzi ľudí, prejsť po čerstvom vzduchu do školy, učiť sa, konverzovať a doma si pripravovať úlohy. Kurz dáva našim starším študentom viac ako len „zlepšenie anglického jazyka“, prospieva celkovo ich zdraviu, duši, nálade,“ vysvetľuje pohnútky riaditeľka jazykovej školy the Bridge, Klaudia Bednárová.

Kurz ocenia seniori z rôznych dôvodov. Napríklad, ich deti pracujú v zahraničí, vidia ich len zriedkavo a dobre im padne sociálne vyžitie. Deti mnohých z nich žijú v kombinovaných manželstvách. Ich zať či nevesta sú cudzinci, angličtinu tak potrebujú na to, aby sa s nimi dokázali dohovoriť.

Podmienky prispôsobené seniorom

Seniorská škola anglického jazyka je koncipovaná inak ako kurzy pre ostatné vekové skupiny.  V seniorských kurzoch platí viac ako v iných, že cesta je cieľ. Študenti – seniori sa nemusia naháňať, aby zvládli tele konferenciu či prezentáciu pre šéfom. Užívajú si učenie, vytvárajú nové priateľstvá a udržujú svoj mozog v kondícii.

Ak treba, aj učebné materiály pre seniorských študentov sú prispôsobené študentom – texty s väčším písmom, aby sa im ľahšie čítali. „Lektori plne rešpektujú potreby študentov.“

Učenie sa jazyka je tiež jeden z najefektívnejších nástrojov na trénovanie pamäte a mysle. Ak chceme zostať čo najdlhšie aktívny a plný energie, treba náš mozog neustále cvičiť a zamestnávať množstvom nových podnetov.

Bezplatná škola anglického jazyka pre seniorov sa uskutoční v priestoroch the Bridge (Baštová 7, Bratislava) od pondelka 16.9. do piatku 20.9.

Miesto v kurze si môžete rezervovať e-mailom kurzy@thebridge.sk, alebo na telefónnom čísle 0948 104 916.