7 tipov ako si vybrať dobrú jazykovku

7 tipov ako si vybrať dobrú jazykovku

V súčasnosti existuje pomerne veľké množstvo jazykoviek, kde je možnosť zapísať sa na kurz angličtiny. Hovorí sa, „sto ľudí, sto chutí“, a platí to aj pri výučbe angličtiny. Tu je niekoľko tipov, na ktoré by ste mali upriamiť pozornosť
pri výbere tej správnej školy.

Testovanie

Prvý a veľmi dôležitý krok. Dobrá škola potrebuje zistiť, čo viete a na čom môže stavať. Ani topánky si nekupujete podľa farby, ale podľa čísla. Ak škola nemá kvalitné vstupné/priebežné zisťovanie toho čo viete/neviete, sotva vás môže kvalitne učiť. Objektívne vstupné, priebežné i záverečné testovanie je dôležité. Vedieť čo viete, a čo všetko ste sa počas kurzu naučili, zaujíma každú kvalitnú školu. Náš tip: www.TrackTest.eu

Lektori

Nie je dôležité, aby škola mala iba „native speakerov“. Dôležitejšie je, aby boli lektori šikovní a kvalifikovaní. Spýtajte sa vo vašej škole, akým spôsobom vyberajú a vzdelávajú svojich lektorov.

Dĺžka kurzu

Pozor, dĺžka kurzu nezodpovedá času absolvovania danej jazykovej úrovne. Štandardný semester by mal mať podľa Spoločného európskeho rámca dĺžku 60 – 70 vyučovacích hodín. Pri krátkych kurzoch vám hrozí vysoké riziko neustálej zmeny ľudí v skupine. V praxi to znamená vysvetľovať častokrát tie isté veci dookola, čo prudko znižuje efektivitu štúdia.

Počet študentov v kurze

Ideálny počet v skupinke je 6 – 8 študentov. Väčšina škôl pracuje s 12-timi študentmi, čo je pri 90-minútovom vyučovacom bloku stále fajn. Je dôležité si však uvedomiť, v akom pomere je dĺžka hodiny voči počtu študentov.

Knihy

Sú v cene? Koľko budete musieť doplácať ku základnej cene kurzu? Pozor na to, ak vám povedia, že knihy nepotrebujete. Možno nie pri konverzácii, ale inak učebnice dávajú kurzu „chrbtovú kosť“, zabezpečujú nadväznosť a teda oveľa vyššiu efektivitu vášho štúdia.

Knižnica, WIFI, občerstvenie, priestory

Jazyk sa učíme tým, že ho používame. Knižnica a wifi okrem toho, že vám rozšíri možnosti, vám ukáže i postoj školy. Kvalitný výber kníh a možnosť internetového pripojenia otvára možnosti nielen študentom, ale i lektorom. Kvalitní lektori potrebujú kvalitné podmienky.
A kto nepotrebuje šálku kávy alebo čaju, ak príde na angličtinu po dlhom dni v práci? Počkať si na hodinu v príjemnom prostredí so šálkou horúceho nápoja a s anglickými novinami je predsa veľmi fajn.

Cena

Nízka cena nemusí nevyhnutne znamenať lacný kurz. Treba si dať pozor na dodatočné poplatky, dĺžku a počet hodín v kurze. Cena častokrát odráža aj kvalitu/nekvalitu lektorov. Odporúčame prerátať cenu na jednu vyučovaciu hodinu.

Nekupujte „mačku vo vreci“ a príďte sa k nám poradiť. V The Bridge máme cieľ naučiť angličtinu naozaj každého. Aby ste boli úspešní, ponúkame konzultácie zdarma, pri ktorých prediskutujeme Vaše očakávania a poradíme Vám, aký kurz je ten pravý pre Vás.

×
×

Cart