5 rád ako úspešne zvládnuť angličtinu

Dobrí učitelia nielen učia, ale aj naučia. Nás učenie baví a keďže chceme učiť čo najlepšie, tak skúmame a študujeme, ktoré faktory majú na výsledky našej práce najväčší vplyv. Radi sa s vami o (nielen) naše skúsenosti podelíme.

  • Učíte sa viac, keď vás to baví

Podľa najnovších výskumov v neurolingvistike je kľúčovým faktorom práve radosť z učenia. Hoci to na prvý pohľad znie naivne, má to veľme racionálny základ. Ak nás niečo baví a teší, tak tým prirodzene trávime veľa času. Radosť v mozgu podporuje vylučovanie hormónov, ktoré uľahčujú zapamätávanie si a teda sa nám pri učení darí. To nás motivuje učiť sa ďalej a viac. Jednoduché, však? 🙂

  • Lievik nemá nikto

Ani my nie. Nenechajte sa chytiť na sladké reči, ktoré na koniec prinášajú len frustráciu z neúspechu. My pracujeme s rôznymi metódami efektívneho učenia, komplexnej diagnostiky, úspešne uplatňujeme výsledky psychologických výskumov v učení sa angličtiny a verte nám, treba makať. Pre úspech v učení je na začiatok skutočne dôležité vedieť, čo viete a teda na čom sa dá stavať. V druhom rade treba poznať rôzne overené a skutočne fungujúce techniky a metódy učenia sa. To, čo funguje jednému, nemusí fungovať druhému. Je to rovnaká situácia, ako keď si kupujete topánky – potrebujete vedieť svoje číslo a ich účel. O číslo menšie lodičky by vám na horách výstup na vrchol rozhodne neuľahčili.

  • Profesionálni lektori

Áno, vieme, že na sebe musíme makať aj my. Podľa výskumu je dobrý lektor/ka druhým najdôležitejším faktorom pri úspešnom učení sa jazyka. Lektori hovoriaci perfektnou angličtinou sú samozrejmosť, kľúčové však pre vás je to, koľko toho vedia naučiť. To, ako dobre identifikujú vaše silné a slabé stránky a správne zvolia metódy a techniky – to je cesta k vášmu úspechu. Ak sa to robí správne, tak svoj pokrok vidíte rovnako zreteľne, ako keď ručička na váhe ukazuje menej.

  • Nájdite si „svojich“ ľudí

Nečakajte, kým budete angličtinu vedieť. Používajte ju čo najviac už od úplného začiatku. Čítajte si, pozerajte videá a nájdite okolo seba ľudí, s ktorými budete hovoriť iba po anglicky. Skúste napríklad chodiť „na pivo“ s kamošmi z kurzu, navštívte jazykové kaviarne, skúste couchsurfing, píšte si denník alebo sa prihláste do „Skype conversation exchange“.  Googlite si v angličtine o veciach, ktoré vás zaujímajú a vygooglite oveľa viac. V angličtine je 53% internetu, kým v slovenčine iba 0.3%. To je obrovský rozdiel v množstve informácií, ku ktorým vďaka angličtine získate prístup.

  • Verte si a tešte sa z výsledkov

Na jazyk nepotrebujete talent, ale vytrvalosť. Tak ako „six pack“ nezískate za mesiac, tak ani angličtinu nezvládnete šup-šup. Nájdite si „trénera“, ktorý vás nenechá lenivými, ale ani vás neuštve. Potrebujete lektora, ktorý vie, čo robí a bude vás držať v tom správnom tempe, aby ste v tempe, ale s istotou vyšli až na vrchol. Buďte k sebe dobrí a nastavte si reálne ciele, ktorých dosiahnutie vás bude tešiť a motivovať v zlepšovaní sa.

Buďte k sebe v novom roku zhovievaví a nemrhajte svojím časom a energiou. Majte reálne ciele a tešte sa z toho, že každý deň sa naučíte niečo nové. Hoci to nedáte za „mesiac“, nepotrebujete na to ani 10 rokov a už vôbec nie „celý život“. Ak sa chystáte zlepšiť si tento rok angličtinu, tak to urobte raz a navždy poriadne. Držíme vám palce!

Ak si chcete skúsiť angličtinu v the Bridge, tak nás neváhajte kontaktovať. Ponúkame možnosť konzultácie zdarma, ktorá Vám pomôže určiť, aký kurz je pre Vás najvhodnejší.

×
×

Cart