4 dôvody, prečo sa učiť v skupinke

Priatelia, 17.2. oficiálne začíname nový semester. S celým tímom sme pre vás nadizajnovali skupinové kurzy s rôznym zameraním a úrovňou. Pred zápismi dostávam často otázku, čo je efektívnejšie. Individuálne hodiny alebo klasický kurz v skupine.

Ťažko porovnávať. Obe formy výučby majú svoje plusy a mínusy. Individuálna výučba je výborná vtedy, keď máte špecifické potreby a nenašiel sa dostatok ľudí s rovnakým záujmom. Lektor hodinu prispôsobuje iba vám, čo sa logicky odráža v cene výučby.

Skupinová výučba v homogénnej skupine je výborná forma, ak si chcete zlepšiť slovnú zásobu, gramatiku, odstrániť blok, posunúť sa a najmä začať hovoriť. Na rozrozprávanie je skupinový kurz výbornou voľbou. Prečo? Toto sú 4 hlavné dôvody.

Efektívnosť

Pre zapamätanie je nutné si veci opakovať. Chceli by sme sa učiť bleskovo. Procesor medzi našimi ušami však nenapreduje tak rýchlo ako nový telefón. Dôležitejšie ako to, čo vám lektor odovzdá, je to, čo si z hodiny odnesiete vy.
V skupine sa učíme aj vtedy, keď nie sme stopercentne aktívni, lebo sme mali napríklad ťažký deň. Máme priestor aktívne hovoriť, počúvať, reagovať na reálne situácie, ktoré v komunikácií viacerých ľudí prirodzene vznikajú.

Opakovanie

V skupine si prirodzene osvojujete nové vedomosti a zároveň fixujete predošlé. Prostredie pre používanie jazyka je v skupine prirodzené. Novú gramatiku použijete vo vete nielen vy. Počujete ju ešte niekoľkokrát od spolužiakov. Vaši kolegovia veľmi pravdepodobne položia aj otázky, ktoré by vám napadli možno až doma.

Cena

Suma, ktorú zaplatíte za skupinový kurz, je neporovnateľne nižšia ako pri individuálnych hodinách.

Vzťahy

Každý z nás nemá občas svoj deň. Aj keď sa vám na angličtinu vyložene nechce ísť, dobrá skupina a fajn spolužiaci sú významným motivačným faktorom. Je dôležité sa vo svojej jazykovej „partii“ cítiť príjemne, vtedy je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že vytrváte v dlhodobom učení. Nepodceňte dobrú partiu.

Voľné miesto sa nájde ešte takmer v každom z kurzov v našej ponuke. Nie ste si istý, ktorý kurz by bol pre vás vhodný? Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu.

Bezplatne a nezáväzne zanalyzujeme vaše potreby, spravíme jazykový audit a prejdeme si najefektívnejšie možnosti vášho učenia.

Budem sa na vás tešiť,

vaša Klaudia Bednárová, riaditeľka The Bridge

×
×

Cart